in

Comikon 2019 Hakkında Her Şey!

Anime severlerin buluştuğu Comikon 2019 bugün başladı!

2017’den beri her sene yapılan, bu sene üçüncüsü gerçekleştirilen, animasyon, çizgi roman, manga, oyun tasarımı, illüstrasyon, cosplay, bilimkurgu sineması, fantastik edebiyat ve daha birçok konuda dopdolu programı, eğitimleri ve seminerleriyle ünlü pop kültür festivali Comikon 2019 bugün başladı.

Bu sene Comikon’da çok önemli etkinlikler ve konular var. Japonya’nın en büyük medya kuruluşlarından; Naruto, Boruto, Fairy Tail, Pokemon, SONIC X, Yu-Gi-Oh gibi dünyada en çok bilinen anime serilerine imza atan TV TOKYO V-Tuber teknolojisini ve lisanslı ürünlerini hayranlarına sunuyor. V-Tuber teknolojisinin çalışma prensiplerini ve V-Tuber’ların nasıl yaratıldığını öğrenmek isterseniz Comikon’un yarın son günü!

Geleceğin sporu olarak adalandırılan, aslında çok önceden kullanılmaya başlanmış ama bir türlü entegresinin yapılamadığı AR teknolojisini e-spor ile birleştiren HADO’da Comikon’da. 3’er kişilik takımlarla oynanan bu yeni oyun Comikon 2019’da denemeniz için sizleri bekliyor!

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Gabe Newell: Oyunlar, Yakında Beynimizi Sabit Disk Olarak Kullanacak!

Comikon’un en önemli konuklarından biri de Titana Saldırı: Çöküşten Önce’nin çizeri Satoshi Shiki. Comikon’un onur konuğu olan çizer Satoshi Shiki, bugün anime severlere canlı olarak çizim yaptı ve bir katılımcıya imzalı orijinal çizimini hediye etti. Hayranlarının yoğun ilgisine maruz kalan ünlü çizer gün boyu hayranları ile fotoğraf çektirdi.

Aralarında çok ünlüleri de bulunan cosplayerlar festival boyunca yoğun ilgi gördü.

Harbiye Askeri Müzesinin iki katında gerçekleştirilen bu festivalde ilk katta Cosplay Atölyeleri ve figür, merchandise, kitap ve çizim malzemeleri satılan standlar bulunuyor. Üst kat ise katılımcıların interaktif olarak katılabilecekleri etkinlikler bulunduruyor. Üstte bahsettiğim HADO ve Just Dance standları da Harbiye Askeri Müzesi’nin ikinci katında oyunseverlerin denemelerini bekliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ansatsu Kyoushitsu (assassination classroom) Anime İncelemesi

Ülkemizde oyun ve anime sektörünün gelişmesi için gerçekten önemli konuklar ve atölyeler bulunduran Comikon 2019 ile ilgili tek sorun, alanın küçüklüğü ve anime severlerin sayısının fazla olmasından kaynaklı olan havasızlık sorunuydu bizce. Yine de tekrar ülkemiz gençliğinin teknolojiye ve oyunlara gösterdiği ilginin gitgide büyüdüğünü gördüğümüz, tatlış bir fuar olmuş.
Bir sonraki Comikon’da görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taşınabilir Şarj Cihazı Powerbank'lar Zararlı mı ?

Taşınabilir Şarj Cihazı Olan Powerbank Zararlı Mı?

Gerçek Hastalıklara Dikkat Çeken 10 Oyun