in ,

Esrarengiz Konu: SS Ourang Medan Gemisi Olayı

Sinir Gazı mı? Yoksa Uzaylılar mı?

Issız denizlerde her gün açıklanamayan çözülemeyen olaylar meydana geliyor.
Bunların çoğunluğu duyulmasa da bazıları çok ses getirebiliyor. Kimisi ardından bir iz bırakmıyor, kimisi ise bıraktığı izler ile arap saçına dönüyor.

Sizce denizlerde bazı bölgelerde diyelim uykuda da veya nöbette olan birisi olabilir mi?

Esrarengiz Konu’nun bu haftaki konusu, gizemi halen çözülemeyen SS Ourang Medan Gemisi Olayı.

https://oagtr.com/anasayfa/esrarengiz-konu-…dan-gemisi-olayi/

1947 Haziran’ında, Sumatra açıklarında seyreden Hollanda bandıralı gemi SS Ourang Medan’dan tehlike mesajları gelmesiyle başlayan olaylar zinciri, büyük bir felaketle sonuçlanmasına rağmen gizemi günümüze halen aydınlatılamadı.

SS Ourang Medan gemisinden gönderilen acil mesajlarda yardım istenmesiyle başlayan ve “Kaptan dahil tüm mürettebatımız öldü” denilen mesajın hemen ardından “ölüyorum !..” diye ikinci mesaj radyoyla gönderilmiştir. Mesajı alan gemilerden Silver Star hemen koordinatları tespit edip Ourang Medan’ın yanına gitmiş Geminin yanına yanaşınca içerideki mürettebata “orada bizi duyan var mı?” deseler de, herhangi bir cevap alamıyorlardı.

Filika ile gemiye yanaşmaya karar veren ekipler, gördükleri manzara karşında ne yapacaklarını bilemediler. Bütün gemidekiler, bir tane köpek de dahil olmak üzere sadece cesetlerle karşılaşmıştır. Mesajları gönderen tayfa da haberleşme odasında ölü bulunmuştur.

https://oagtr.com/anasayfa/esrarengiz-konu-…dan-gemisi-olayi/

Gemi İçerisinde Gizemli Olaylar

SS Ourang Medan olayını tuhaf yapan şey ise, tüm cesetler elleriyle işaret ederek güneşe baktıklarının belirtilmesidir. Ağızları sonuna kadar açılmış, suratlarında korku ifadesi ve dişlerini sıkmış bir şekilde duran ölüler.

Diğer bir ilginç olan ölenlerin vücutlarında darbe veya yaralanma belirtisinin görülmemiş olmasıdır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hababam Sınıfından Birini Daha Kaybettik

SS Ourang Medan’ı bulan ve en yakın limana götürmek için yedeğe alan Silver Star müerttebatı geminin kargo bölümüne girmeye çalışırken SS Ourang Medan’dan dumanlar çıkmaya başladığını farkedip, hemen gemiyi terk edip Silver Star’a dönerek iki gemiyi ayırırlar. Silver Star’ın ayrılmasının ardından bugün bile nedeni bilinmeyen bir patlama gerçekleşir ve saniyeler sonra Ourang Medan sulara gömülür.

Geminin neden patladığı günümüzde bile halen tartışma konusudur.

Fakat gemi için asıl gizem cesetlerin durumudur. Mürettebat neden ölmüştür? 1954 Yılında bulunan bir defter gemide bazı kimyasalların taşındığını ortaya çıkarmıştır. Çoğu uzman buna dayanarak gemidekilerin bu kimyasallar sebebiyle öldüğünü öne sürmüştür.

Ayrıca patlamanın da yine bunlar yüzünden olabileceği fikri doğmuştur. Burada akıllara gelen soru ise şu: Kimyasallar tüm mürettabatta aynı etkiyi nasıl yaratabilir?

Yani tüm cesetler aynı şekilde bir duruşa nasıl sahip olabilir? Diğer bir teoriye göre ise kazan dairesinde Karbonmonoksit sızıntısı olmuştur ve bundan dolayı gemidekiler ölmüştür. Fakat bu durumda mürettebat gemi güvertesine çıkıp temiz hava alabilirlerdi.

https://oagtr.com/anasayfa/esrarengiz-konu-…dan-gemisi-olayi/

İddialar

2. Dünya savaşında, Japon ordusunun savaş sırasında Çin’de sakladığı biyolojik silah olan sinir gazının olduğu. Savaştan sonra Amerikan ordusu bu gazları yok etmek yerine, gemi yolu ile ülkesine getiriyordu.

Sızan sinir gazının tüm SS Ourang Medan kaptan ve mürettebatını öldürdüğü ve sinir gazının deniz tuzu ile tepkimeye girerek patladığı yönündedir.

https://oagtr.com/anasayfa/esrarengiz-konu-…dan-gemisi-olayi/

Yıllar sonra olayla ilgili dava tam kapatılmak üzereyken geminin kaptanından kargosuna kadar ne taşıdığını anlatan 1954’te yazılmış 32 sayfalık bir kitapçık bulunur.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bir Tutku: Video Oyun Fotoğrafçılığı

Kitapçıkta geminin kargosunda potasyum siyanür ve nitrogliserin bulunduğu yazmaktadır. Bundan sonrasında konu, biyolojik silah düşüncesiyle Japonlar’ın meşhur Birim 731’inde mikrobiyolog olarak çalışan Shiro Ishii’ye kadar uzanmıştır.

Birim 731, Japon İmparatorluk Ordusu’nun içinde yer alan biyolojik ve kimyasal silahlar üzerine araştırmalar yapan bir koldu. 2. Japon-Çin Savaşı ve 2. Dünya savaşı sırasında insanları denek olarak kullanmışlar ve en azılı savaş suçları işlemekten sorumlu tutulmuşlardı.

Bu birimin araştırma yöntemleri korkunçtu. Başka bir teoriye göre bu olaya kazan dairesindeki karbon monoksit sızıntısının neden olduğu ve mürettebatın ölüm nedeninin de bu gazı solumuş oldukları için olduğu belirtiliyor. Fakat bu durumda da akla şu soru geliyor: O halde güvertedeki denizciler neden hayatta değildi? Çünkü taze deniz havası, onları kurtarabilirdi.

“SS Ourang Medan” gemisi, tüm mürettebatının şüpheli şekilde ölümleri yüzünden bir “hayalet” gemi olarak anılmıştır. Geminin mürettebatına ne olduğuna dair gizem hala sürmektedir.

Bazıları okyanus dibindeki yarıklardan çıkan metan ya da başka bir kimyasalın mürettebatı zehirlendiğini düşünmektedir. Bazılarına göre ise, uzaylıların ya da hayaletlerin saldırısına uğramışlardır. Ancak böyle bir geminin var olduğu ya da mürettebatının kim olduğu ve başına ne geldiği konusunda şüpheler vardır. Olay, zamanla bir şehir efsanesi haline gelmiştir.

“SS Ourang Medan’da gözleri açık ölen mürettebatın sırrı hala denizin dibinde gün ışığına çıkmayı bekliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Epic Games’in Bir Sonraki Haftaya Sunacağı Ücretsiz Oyun Belli Oldu!

Legends of Runeterra 30 Nisan’da PC Ve Mobil Platformlara Çıkacak!