in ,

Gabe Newell: Oyunlar, Yakında Beynimizi Sabit Disk Olarak Kullanacak!

Aman Sabit Disk Üreticileri Duymasın!

Oyun dünyasının babası olarak adlandırılan, Valve ve Steam’in kurucusu olan Gabe Newell, oldukça ilginç bir açıklama yaptı.

 https://oagtr.com/anasayfa/gabe-newell-oyun…larak-kullanacak/ ‎

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Half-Life: Alyx, VR kısmında oldukça ilgi gördü ve yıllardır yeni bir Half-Life oyunu bekleniliyordu.

Gabe Newell, oyunun çıkışıyla birlikte, beyin ve bilgisayar arayüzlerinin insanların tahmininden daha hızlı gelişim gösterdiklerini açıkladı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Işıkla Yazılan, Isıyla Silinen Kağıt

Aynı zamanda Bu yıl içerisinde ilginç gelişmelere şahit olabileceğimizi söyledi. Newell’a göre yeni nesil oyunlar yakın zamanda beynimizi sabit disk gibi kullanabilecek.

Beyin-bilgisayar arayüzü, beyniniz ve harici bir cihaz ile birlikte doğrudan bir köprüleme sağlıyor. Kafa derisinde bulunan elektrotlar aracılığıyla beyin aktivitesini kaydetmesine olanak sağlayan Elektroensefalografi (EEG) ile olanak sağlayabileceğini ve doğrudan beyin aktivitesi ile kontrol edilebileceğini düşünüyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Xbox One 120Hz Desteği Verecek

Newell’a göre bu teknoloji sessiz sedasız ilerlediğini ve yakın gelecekte pek çok insanın eğlence için bu teknolojiye sahip olmak isteyebileceğini düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TaleWorlds’ten Mount and Blade 2: Bannerlord’un Çıkışından Sonra Yeni Bir Açıklama Geldi!

https://oagtr.com/anasayfa/lamborghini-mask…retimine-basladi/

Lamborghini maske üretimine başladı!