in , ,

Zoom’a İlk Dava!

Ülkeler Zoom Kullanmayı Yasaklıyor!

Zoom’a ilk dava açıldı, bir anda popüler olan ve ilgi gören Zoom’a neden dava açıldı?

https://oagtr.com/anasayfa/zooma-ilk-dava/ ‎

Koronovirüs (Covid – 19) salgını sebebiyle, milyarlarca insan gerek eğitim ve iş dünyası kalabalık ortamlardan ayrılarak evde devam edilmesi kararı aldı.

Böylece insanlar, işleri dolayısıyla toplantılar veya uzaktan eğitim için bir görüntülü görüşme uygulamaya aramaya başladı. Böylelikle, Zoom’u ön plana çıkarttı ve yıldızı bir anda parlayan Zoom gündeme oturdu.

Kolay bir şekilde görüntülü ve sesli olarak görüşme yapmaya olanak sağlayan Zoom, geniş kitleler tarafından sevildi, belli bir kesim uygulama üzerinden Windows hesap bilgilerinin çalınması, arka plana uygunsuz içeriklerin dahil edilmesi ve Facebook’a kullanıcıdan izinsiz veri paylaşımında bulunmasıyla tepkiler de aldı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Assassin's Creed Valhalla'nın İlk "Oynanış Fragmanı" Paylaşıldı!

Ortaya çıkan bu açıklar sonrasında, New York Yönetimi eyalette bulunan okulların Zoom’u kullanmasını yasakladı. Ünlü Otomotiv şirketi olan Tesla’da bu yönde karar verdi. Son olarak Tayvan Hükümeti’de ülke genelinde Zoom’un kullanılmasını yasakladığını açıkladı.

Zoom’un kurucsu Eric Yuan, geliştirici ekibiyle birlikte, mevcut açıkların kapatılması için çalışacağını bildirse de hissedarlar duruma tepkili olduğu ortaya çıktı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PlayStation 5 The Future of Gaming Etkinliğinde Dikkat Çeken Duyurular!

Zoom’un hissedarlarından birisi olan Michael Drieu dolandırıcılık suçlaması ile birlikte Zoom’a dava açtı. Dava dosyasında uygulamanın uçtan uca şifreleme eksikliğinin, izinsiz veri paylaşımının ve belirli açıkların hissedarlar ile paylaşılmaması gibi suçlamalar bulunuyor ve aynı zamanda üst yönetimde dava da yer alıyor.

Zoom şirketinin bu davaya nasıl cevap vereceği cidden merak konusu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Valorant İncelemesi – Kapalı Beta Sürümü

Valorant Sistem Gereksinimleri