in ,

Dota 2 Dark Moon Etkinliği / 2017 Kış Mücadele Bileti Nedir?

 

“Nedir bu Dark Moon etkinliği? İceFrog paramıza göz mü dikti? GabeN’ın parası mı bitiyor? N’apcam ben bu etkinlikte? Bana faydası ne?” gibi soruların cevabını bu yazımızda veriyoruz.

Dota 2’ye 26 Ocak gecesi yaklaşık 800 MB ‘lık bir güncelleme geldi. Güncelleme içerisinde iki önemli yenilik var. Bunlar Dark Moon etkinliği ve 2017 Kış Mücadele Bileti/Kupası. Mücadele biletinin -diğer adıyla dergisinin- içeriği önceki dergiler ile aynı. 60 seviyeden oluşuyor ve içerisinde oyun içi çeşitli aksesuarlar var. Harita, blink efekti, force staff efekti, base efekti gibi birbirinden değişik efektler var ve hepsi kış temasına göre.

Dergi Arayüzü
Anti-Mage Görev Yolu
Treant Görev Yolu
Zeus Görev Yolu

Ayrıca dergideki çeşitli görevleri yaparak 3 adet set kazanma şansınız var. Bu setler Anti-Mage, Treant ve Zeus için yapılmış ve bence hazine içindeki setlerden daha güzeller. Hazineden bahsetmişken bir de ona bakalım. Hazine içerisinde 10 adet set var ve bunların hepsi uzak doğu temasında yapılmış. (Phoenix sayılır mı bilemem.) Valve oyuna her ne kadar uzak doğu temasını katsa da, Rus oyuncuları da düşünmeden edememiş ve bu hazineye bir Pudge seti eklemiş.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | 9 Kasım 2017 Güncelleme Notları

つ ._. ༽つ Cyka Blyat GabeN!  つ ._. ༽つ

Görev yollarını yaptığınıza size verilen setler
Kış Hazinesi

Dergiyi anlatma işi bitmiştir. Sıra geldi Dark Moon etkinliğine. Dark Moon, Diretide etkinliğiden sonra oyunculara ödül dağıtan ilk etkinlik. 5 kişi olarak oynanan etkinlikte amacımız normaldeki gibi kadim binamızı korumak. Ancak bu sefer bot kontrolünde devasa herolara ve yanlarındaki minik şeytanlara(!) karşı binamızı korumak zorundayız. Custom games oynayan arkadaşlar bilirler Tower Defence adındaki oyunu. Mantık aynen o şekilde ancak bu sefer kulelerle değil de biz kendimiz hero seçip savunuyoruz. İceFrog bize bu etkinlikte alan hasarı verebilen 15 adet hero koymuş. 5 kişi bu 15 herodan 5’ini alıyoruz ve haritaya iniyoruz. Daha sonra bize gelen akın akın yaratıkları bi güzel temizlemeye çalışıyoruz. 15 Adet dalga var toplam olarak. Her oyun ne kadar çok ilerlerseniz o kadar puan toplamaktasınız. Genelde 9-10 dalga kadar ilerleyebiliyor oyuncular. 35000 puan toplayan oyuncular ise 1 adet çark çevirme hakkı kazanıyor ancak bu çarkın içindeki setler pazarlanamıyor ve takas edilemiyor. Zaten içinde çıkan setlerde 50-60 kuruşa bulabileceğiniz setler oluyor. Tabi şanslıysanız veya İceFrog çakallık yapmıyorsa değerli olanlar da mevcut :). Ayrıca ilk Diretide etkinliğini yaptığınızda oyun size 35000 puan almasanız bile 1 kerelik 35000 puan veriyor ve ilk setinizi alıyorsunuz. Daha sonrasında ise 35000 puana kasmak için biraz çaba sarf etmeniz gerekiyor.

YORUMLAR

Bir Cevap Yaz
  1. hocam birsey sorucam sımdı sıfır id actık su mucadele bileti 1 ay once 35lıra ıken sımdı 150lıra bunun ne gibi avantajları yada getirisi var biletin birde ne zaman ucuzlar acaba bilgin varmı mailden ozelde ulasabılırsın cevap beklıyecegım…
    sadece gorsel efekt olan setler vs. vs. mi yani ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Grafikerler İçin Altın Değerinde 5 Websitesi

Arkadaşlarınız İle Oynayabileceğiniz 7 Bilgisayar Oyunu