in , ,

Dota 2 Dergileri Evrim Geçirdi! – Yeni Mücadele Bileti Sistemi

Yeni gelen güncelleme ile Dota 2’de genellikle TI ve Major öncesi gelen mücadele bileti – dergiler evrim geçirdi. Yeni sistem ile birlikte artık Dota Plus adında aylık ödeme yaparak alabileceğiniz mücadele biletleri geliyor! Aylık 4 Dolar ücreti olacak Dota Plus’ta 6 aylık toptan alım yaparsanız %6, 12 aylık alım yaparsanız %12 indirim uygulanacak.

Yeni sistem ile birlikte kahramanlarınıza özel rozetler geliyor. Bir kahramanı ne kadar oynadığınıza bağlı olarak rozet seviyeniz aşağıdaki görselde görüldüğü gibi gittikçe yükselecek. Rozetinizin her yükselişinde yeni bir kahraman sohbet çarkı yanıtı ödülü elde edeceksiniz. Rozetlerinizi oyun içinde karşı tarafın da görebileceği bir şekilde gösterebilir ve rakibin sizden korkmasını sağlayabilirsiniz.

KAHRAMANA ÖZEL GÖREVLER

Önceki mücadele bileti görevlerinden farklı olarak artık her kahramana özel olarak görevler verilmiş durumda. Kahramanın özel mekaniklerine, oyun tarzına göre verilen görevlerle oyundan aldığınız keyfin daha üst seviyeye çıkarılması istenmiş. Her görev 3 yıldıza bölünmüş durumda ve ne kadar çok yıldızla bitirirseniz o kadar çok XP alıyorsunuz. Ayrıca bu görevler sayesinde de kahramanınızın seviyesini yükseltip yeni bir rozet katmanı açabileceksiniz.

Görevlerinizi yine önceki mücadele biletlerinde olduğu gibi oyun içinde görebileceksiniz. Görevlerinizi oyun başlamadan önce seçmeniz gerekiyor. Ayrıca görevler 2 haftada bir yenilenmekte.

KAHRAMAN SOHBET ÇARKI

Yeni kahraman sohbet çarklarıyla birlikte ister dostlarınıza ister bütün oyundaki kişilere kahramanınızın ağzından ifadeler söyletebilirsiniz. İlk ifadeniz yapacağınız ilk maçtan sonra açılır. Kahraman rozet seviyenizi arttırdığınız zamanlarda yeni bir ifade açarsınız.

HAFTALIK ÖDÜLLER

Haftalık ödüllerle birlikte kalıntı puanınızı arttırma şansınız da Dota Plus’la birlikte mümkün olacak. Haftalık olarak verilecek yeni görevleri yaparak 1.000 puan kazanabileceksiniz. Ödülü almak için süre bitmeden görevi yapmak durumundasınız.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | 7.15 Güncelleme Notları Türkçe

KAHRAMAN KALINTILARI

Her kahramanın 10 Genel, 4 Nadir olmak üzere 14 adet Kalıntıları bulunmakta. Bu kalıntıların her birinde farklı durumlar var. Bu durumları açmak için Shards puanını kullanmanız gerekiyor. Açıldıklarından itibaren kalıntılar sizin istatistik kilometre taşlarınızı hem güncelleyecek hem de yansıtacak. (Bu üstünkörü olmayacak tabii, post-game ekranınızda bulunan bütün oyunların analizleriyle olacak.)

 

+ ÖDÜLLER

Kalıntı puanlarınızı harcayabileceğiniz ayrıca bir mağaza da oyunda olacak. Burada değişik dota 2 kozmetiklerini (set, harita vb.) kalıntı puanlarınızla alabileceksiniz.

ASİSTANDAN DAHA FAZLASI

EŞYA ÖNERİSİ

Oyuna yeni başlayanların çok fazla kullanacağı ve oldukça yardımcı olacak özellik Eşya Önerisi sistemi. Asistan hangi koridorda oynadığınıza ve hangi kahraman eşleşmesinde olduğunuza otomatik karar verip sizlere eşya önerisi sunuyor.

 

 

 

 

 

 

YETENEK ÖNERİSİ

Asistan özelliği size yetenek seçmenizde de yardım olacak. Kahraman dizilimlerine, eşleşmeye ve bulunduğunuz koridora bağlı olarak oyun size seçmeniz gereken yeteneği oranlarla birlikte gösterecek.

KAHRAMAN ÖNERİSİ

Asistan ile gelen bir diğer özellik ise kahraman önerisi. Takım arkadaşlarınızın ve karşı takımın seçimlerine göre size 6 adet kahraman önerisi sunan Asistan oldukça güzel hazırlanmış görünüyor.

ÖLÜM ÖZETİ

Detaylı ölüm özetiyle birlikte hangi kahramanın ne kadar vurduğu; ne kadar büyü hasarı, ne kadar fiziksel hasar yediğin gibi birçok bilgiyi görebileceksiniz. Ne kadar süre sersemletme yediğiniz gibi bilgileri görmek oldukça hoş olmuş.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | Dota Plus Yaz Sonu Güncellemesi Notları
KORİDOR STRATEJİSİ

Bazen karşı takımın aldığı seçimler planlarınızı bozabilir. Bu durumlarda asistan size daha da yardımcı oluyor ve kahramanların hangi koridorda daha etkili olabileceğini oranlarla birlikte gösteriyor. Böylece oyuncuların daha iyi strateji oluşturmasına yardımcı oluyor.

 

 

 

OYUN SONU ANALİZİ

Maçtan sonra oynadığınız oyunun hangi rütbeye daha yakın olduğunu gösteren bu özellikle birlikte “sinirlenince ben Divine oluyorum” lafları da rafa kalkmış oluyor.

GLOBAL DERECE TRENDLERİ

Bu özellikle birlikte Dota Plus sahipleri hangi oyuncuların bu kahramanı ne kadar seçtiği, ne kadar yasakladığı; hünerlerinin seçim oranı, global GPM ve XPM değerleri gibi birçok özelliği görebilecekler. Böylece metayı daha yakından takip şansına sahip olacaklar.

GERÇEK ZAMANLI KARŞILAŞTIRMALI ANALİZ

Bu özellikle birlikte oyun sırasında gösterdiğiniz K/D/A, Son vuruş ve net değerinizi asistan otomatik olarak sizin rütbenizdeki diğer oyuncularla karşılaştıracak ve size gösterecek. Böylece o kahramanı kendi rütbenizde ne kadar iyi oynadığınızı görebileceksiniz.

İZLEYİCİ KAZANMA OLASILIĞI GRAFİĞİ
Dota Plus ayrıca izleyici bölümü için de ek bir sekme getiriyor. Asistan oyuna göre takımların kazanma oranlarını hesaplayarak grafik olarak gösterebilecek.

 

 

SAVAŞ KUPASI GERİ DÖNÜYOR!

Haftalık olarak düzenlenen savaş kupası geri döndü! Ayrıca tüm Dota Plus sahipleri için girişi ücretsiz. Dota Plus sahibi olmayanlar ise 1 Dolardan giriş bileti alabilirler. Kupayı kazananlar özel ifadelere, 20.000 Shard puanına ve profil övgüsüne sahip olacak.

SEZONSAL ARAZİ

Sezonluk araziler de Dota Plus üyelerine bedava olarak geliyor. Her mevsim, bu araziler Dota Plus sahiplerine dağıtılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The Bucharest Major 2018 Şampiyonu Belli Oldu!

PUBG | 13 MART 2018 GÜNCELLEME NOTLARI: Yeni Haritanın Bilgileri!