in ,

Dota 2 | Eşleştirme Sistemi Değişiklikleri

Dota 2’ye 20 Nisan’ı 21 Nisan’a bağlayan gece çoğu oyuncunun beğeneceğini düşündüğümüz bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile eşleştirme sisteminde büyük bir temizliğe giden İceFrog bakalım neleri düzeltmiş.

TELEFON NUMARASI BAĞLAMA

Oyuncular artık dereceli oyun sırasına girmek isterlerse eğer ana hesaplarına bir telefon numarası kayıt ettirmeleri gerekiyor. Evet yanlış duymadınız bir telefon numarası!

İceFrog oyunda çok fazla smurf hesabın bulunduğunu düşünmüş olacak ki böyle bir yola başvurmuş. Böylece smurf hesaplarla dereceli girmek isterseniz eğer ya farklı bir telefon numarası kaydettirecek ya da ana hesabınızla dereceli girebileceksiniz sadece. Hesaba kaydedilen telefon numarası istenildiği takdirde değiştirilebilecek ancak değiştirdiğiniz numarayı başka bir hesapta kullanmak için 3 ay beklemeniz gerekecek. Bu sistem mayıs ayının 4. gününde başlayacak ancak telefon numaralarını kaydetmek için 2 haftalık bir süremiz var.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Pubg Yeni Haritanın Fragmanı Yayınlandı

SOLO (TEKLİ) SIRALAMA

Solo sıralamanın geri dönüşüyle beraber oyuncular artık sadece solo kişilerle oynayabilecek. Böylece bir oyunda takım ya da parti kurmuş insanlarla oynamak istemezseniz eğer solo sıralamaya girip herkes solo bir şekilde oynayabileceksiniz.

İsterseniz eğer ayarlardan “dereceli maç aratırken sadece solo kişilerle eşleştir” seçeneğini seçip her dereceli maç arattığınızda direk solo sıralamaya girmenizi sağlayabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL: Nisan Lezzetleri Etkinliği!

PARTİ DEĞİŞİKLİKLERİ

Eğer parti girdiğinizde solo MMR’ınız parti MMR’ınızdan daha yüksekse parti eşleştirme sisteminde karşınıza gelecek oyuncuların MMR ortalaması daha fazla olacak. Böylece 5K solo MMR’ı olan bir oyuncunun parti MMR’ı 2.5K ise karşısına gelecek oyuncular 2.5K’dan daha yüksek oyuncular olacak.

EŞLEŞTİRME DAVRANIŞI

Düşük önceliğe düşen oyuncular için kötü haber. Artık düşük önceliğe düştüğünüzde birde ekstradan süre bazlı dereceli girememe cezası yiyorsunuz. Report sistemi daha da caydırıcı olacak. Kurye alıp feedleyenler büyük cezalara çarptırılacak. Bot kullanan oyuncular PERMA BAN yiyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Grow Home

Outlast 2’den Bir Trailer Daha Geldi