in , ,

Dota 2 | The International 2018 Battle Pass Güncellemesi Türkçe

Büyük bir heyecanla beklenen The International 2018 Compendium’u dün gece saatlerinde çıktı. Her güncellemede yaptığımız gibi bu güncellemeyi de detaylı olarak sizlere açıklıyoruz. Hiç vakit kaybetmeden başlayalım.

THE UNDERHOLLOW

Takım bazlı olarak oynanacak olan The Underhollow modunda, oyuncular Roshan’ın en değerli peynirlerinden birini kendi takımı adına almaya ve ayakta kalan son takım olmaya çalışacaklar. 3’er kişilik takımları halinde oynanacak bu mod bir nevi dungeon clash ve battle royale modlarının birleşimi gibi olacak. The Underhollow modu, Roshan henüz inine girmemiş olacak ki, oynanılabilir bir durumda değil. The International civarlarında açılması bekleniyor.

CAVERN CRAWL

Önceki senelerden de âşina olduğumuz, görev yollarını ilerleterek sete ulaştığımız etkinlik bu dergide de güncellenmiş bir şekilde mevcut. Bu seneki sistemde oyun bizlere birkaç adet kahraman vermekte ve bu kahramanlarla görevleri bitirip, oyunu kazanmak durumundayız. 3 parçaya ayrılmış olan etkinlikte hangi bölümü bitirdiyseniz o bölümün sonunda gösterilen set sizlere veriliyor. Örneğin; Utility bölümündeki görevlerinizi yaptığınızda size Bristleback’in yukarıda da görebileceğiniz seti veriliyor. Bunların yanında çooooook nadir olarak da size verilme şansı bulunan yeni Jade Baby Roshan kuryesi de var.

MUTASYON MODU

Derecesiz, normal bir oyun modu olan Mutasyon’da, rastgele olarak gelen ve oyunun oynanışını bir anlık değiştiren eklentiler eklenmiş durumda. Örneğin takım savaşı anında bir anda oyun haritadaki tüm oyunculara Rupture yeteneği atıp herkesi hareketsiz bırakmaya zorlayabilir. Bunun yanında bir de öldürülen her kahramandan altın kesesi çıkmakta ve alınan her rün tüm takım arkadaşlarınıza işlemekte.

SPREYLER

Artık aklınızdaki düşünceleri yazıya dökmeden karşınızdakine görsel olarak sunabilirsiniz. Sprey Sohbet Çarkı ile birlikte dergi ile birlikte kazanabileceğiniz spreyleri haritanın istediğiniz yüzeyine çizebilirsiniz.

TAKIM MÜCADELESİ

Parti girdiğiniz arkadaşlarınızla vereceğiniz jetonlarla birlikte sizden daha yüksek rütbeye sahip oyuncularla maçlar yapıp seviyenizi görebilir ve maçı kazandığınız takdirde bonus Battle Pass puanı ve fazladan MMR alabilirsiniz. Sadece dereceli oyunlarda geçerli bu olay, MMR boost gibi bir mod olmuş.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | 18 Mayıs 2017 Güncelleme Notları

ÖZEL KORİDOR YARATIKLARI

Global eşyalar slotuna takabileceğiniz özel koridor yaratıkları ile creeplerin şeklini de temaya uygun bir şekilde değiştirebilirsiniz. Tabii ki bu özel tasarımlar dergide atladığınız seviyelerle birlikte geliyor.

OYUN İÇİ BAHŞİŞ

Oyun içinde geçen senelerdeki dergilerde de olduğu gibi oyunculara bahşiş verebilirsiniz. Verdiğiniz her bahşiş verilen kişiye 25 Battle Pass puanı sağlamakta. Ancak bu değer sizin Battle Pass seviyenize bağlı olarak artmakta. Seviye 92’de verdiğiniz bahşişlerin değeri 50 Battle Pass puanı iken Seviye 337’de bu değer 100 Battle Pass puanına çıkmakta. Verdiğiniz bahşişler sizin kendi Battle Pass puanlarından gitmemekte.

ROLE BAZLI EŞLEŞTİRME SIRASI

Artık Battle Pass sahipleri eşleştirme sırasına girmeden önce oynayacaği rolü belirtebilecek. Sadece dereceli eşleştirmede geçerli bu özellikte Carry, Mid, Offlane ve Support rollerinden birini seçip oyuna girebileceksiniz. Bu seçiminiz oyun öncesi bölümünde takım arkaşlarınıza gösterilecek.

FAVORİ TAKIM

Bu sene favori takım bölümüne de güncelleştirme gelmiş durumda. Artık bir takımın fantazi kartlarının tamamını topladığınızda o takımın spreyini elde ediyor ve oyunlarınızda kullanabiliyorsunuz.

ÖDÜL HAVUZU TOPLULUK HEDEFİ

Her sene Dota oyuncularının aldığı derginin yüzde 25’lik bir kısmı ödül havuzuna eklenmekte. Bu sene de aynı olay devam etmekte. Geçtiğimiz senenin ödül havuzu olan $24,787,916 bu sene geçilirse eğer Valve, tüm Battle Pass sahiplerine 10.000 Battle Pass puanı dağıtacak. Eğer $30,000,000 barajı geçilirse Valve, ekstra bir 10.000 Battle Pass puanı daha hediye verecek.

DİĞER ÖZELLİKLER

JETON KAZANIMI: Her hafta oyunculara jeton dağıtılacak ve oyunlarda kazanıp kazanamadığına dair bahisler oynayarak oyuncular Battle Pass puanı kazanabilecek.

 

ARCANA OYLAMASI: Her sene olduğu gibi bu sene de oyuncular The International sonrasında Arcanasının çıkmasını istediği bir kahramanı oylayabilecek.

 

BİLGİ YARIŞMASI: Battle Pass sahiplerinin oyun aratırken Battle Pass puanı kazanbilecekleri bir yarışma.

 

IMMORTAL GERİ DÖNÜŞÜMÜ: Immortal hazinesinden kazandığınız aynı iki eşyanız mı var? Hemen geri dönüşüme sokarak Battle Pass puanına çevirebilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hi-Rez Studios Yeni Multiplayer Shooter Oyunu Rogue Company'i Duyurdu!

 

RYLAI’NİN ÇARKI: Belli Battle Pass seviyelerinde karşınıza çıkan Rylai’nin Çarkı ile Immortal hazinesinden Arcana’ya kadar bir çok ödül kazanabilirsiniz.

 

THE INTERNATİONAL DERGİSİ: Tüm Battle Pass sahiplerine verilen bu dergiyle beraber turnuvayla ilgili tahminlerde bulunabilir, fantezi mücadelelerini yapabilirsiniz.

 

 

2018 ÖLÜMSÜZ HAZİNESİ

EMBLEM OF THE CRYSTAL ECHELON

Immortal hazinesinden çıkan bu eşsiz eşya ile birlikte kahramanınızın altına görseldeki gibi bir efekt ekleyebilirsiniz. Bu efekt bir sonraki The International dergisi çıkana kadar sizde kalacak.

SPREY SOHBET ÇARKI

Battle Pass seviyenizi arttırarak elde edebildiğiniz tam 15 adet graffiti sizleri bekliyor.

SEZONSAL SESLİ SOHBET ÇARKI

Bu sene sesli olarak gönderebileceğiniz sohbet mesajları oldukça hoş ve güzel, bunun yanında bir önceki senenin de sesli sohbet çarklarını elde edebilme şansınız var.

YENİ SEZONSAL ARAZİ

Bu harita hiçbir şekilde markette satılamayacak ve takas edilemeyecek.

screenshot_1
screenshot_2
screenshot_3
screenshot_11
screenshot_9
screenshot_8
screenshot_7
screenshot_6
screenshot_5
screenshot_4

HELL-SPAR ANATHEMA

Lion’a özel prestij eşyası ile birlikte içerik daha da zenginleşmiş durumda. Seviye 255’de açabildiğiniz bu eşya ile birlikte Lion’un Finger of Death yeteneğinin efektini değiştirebiliyor olacaksınız.

MEEPO ANONS PAKETİ

Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz. Seviye 75’te açabileceğiniz bu anons paketi ile birlikte oyun içinde Meepo’nun anonslarını duyabileceksiniz.

TRUST OF THE BENEFACTOR

Bu hazinenin içinde The International 2018 hazinelerinden bir tanesi ve binlerce değerli değersiz set barındırmakta. Şansınıza DC hook’ta çıkabilir dandik bir set de. Hazine Seviye 83’te erişilebilir durumda.

ALAY HAREKETLERİ

YENİ KURYE: EIMER HILLBURROW

Seviye atladıkça görüntüsü değişen kuryemiz sizi bekliyor.

NEHİR RENKLERİ

screenshot1
screenshot2
screenshot3
screenshot4
screenshot5
screenshot6
screenshot7

ÖZEL SEZONSAL EFEKTLER

DOTA PLUS SAHİPLERİNİN AYRICALIĞI OLACAK MI?

Evet, Dota Plus sahipleri her 100 Battle Pass seviyesinde 5000 Battle Puan ve 5000 Shard’a sahip olacak. Bu ödül 1000 seviyeye kadar devam edecek.

BAŞKA NE VAR?

Seviye 1000’de her sene verilen gerçek Aegis maketi, seviye 2000’de ise yeni eklenen 1/5 boyutunda Roshan maketi verilecek. Ayrıca oyun içinde Roshan’a özel sağlık barı da olacak.

YORUMLAR

Bir Cevap Yaz
  1. Merhaba pek çok şey bilmiyorum battle pass ile ilgili. Ama öğrenmek istediğim birşey var. Battle pass üyesi olduktan sonra süreniz ne kadar? Yani atıyorum 1 ay sonra yeni güncelleme geldi. Sizin seviyeniz gidermi , yoksa süresi sınırsızmı? Cevaplarsanız sevinirim. ????????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Quantum Break 2 Geliyor!

Annelerin Yüzde 70’i Her Gün Oyun Oynuyor!