in , ,

Dota 2’nin Yeni Gözdesi: GRIMSTROKE!

Bayanlar ve baylar, The International esnasında paylaşılan 2 fragman ile Dota 2’nin yeni kahramanları tanıtıldı. Bunlardan bir tanesi Mars iken diğerinin ismi Grimstroke olarak belirtildi. Mars adlı heronun kış ayında çıkmasından ve yeteneklerinin henüz belli olmamasından dolayı bu yazımızda Grimstroke’tan bahsediyor olacağız. Hiç vakit kaybetmeden başlayalım.

Halkının koruyucu olarak tasvir edilen Grimstroke, sanatçı ruhlu, mürekkebi çok iyi kullanan ve bununla birlikte acımasız bir karakter. Ailesini, eşini kaybeden karakterimiz Dota 2 arenasına iniş yapıyor.

Kahramanın yeteneklerine baktığımızda:

STROKE OF FAITH: Grimstroke belirenen yol üzerine mürekkebini saçar (Tıpkı Spectre’nin Spectrall Dagger yeteneği gibi). Grimstroke’un bu yeteneğine değen kahramanlar 2 saniye boyunca yavaşlatmaya maruz kalırlar ve hasar alırlar. Her bir hedefe çarpma sonrası yeteneğin verdiği hasar artar.

 PHANTOM’S EMBRACE: Grimstroke seçtiği bir hedefe hayalet gönderir. Bu hayalet rakibe saniye başı hasar verir ve susturur. Eğer hayalet rakip tarafından öldürülmezse hayaletin geri dönüşünde rakip ağır bir hasar yer ve yeteneğin dolum süresi sıfırlanır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | 17 Ekim 2017 Güncelleme Notları

INK SWELL: Grimstroke kendini veya bir dost kahramanı mürekkeple kaplar. Bu yeteneğim süresi boyunca kaplanan kişi ekstra hareket hızına sahip olur. Mürekkeple kaplanan hedef ayrıca saldıramaz ve saldırılamaz duruma geçer. Kısa bir beklemenin ardından mürekkep patlar ve etrafındaki düşmanlara hasar verir ve sersemletir.

SOULBIND: Grimstroke bir kişiyi bu yetenekle hedef aldığında eğer etrafında yine rakipten birisi varsa birbirine bağlar. Bağlanan kişilerin yediği yetenekler birbirlerine etki eder. Ayrıca bağlanan kişiler ağır bir yavaşlatma etkisine girerler.

 

Grimstroke, agresif ve çok fazla engelleyici yeteneklere sahip olan bir destek kahramanı. Günümüz 2-1-2 metasında çok fazla iş yapabilecek ve çok fazla kahramanla da combo yapabilecek bir kahraman. Ultisinin çok efektif olması, özellikle BKB’den geçen bir yetenek olması rakip takım için işleri oldukça zorlaştırıyor. İlk yeteneğinin menzili oldukça uzun. Hatta Aether Lens ve Hünerinden gelen kullanım menzili arttırmayla Clockwerk’ün Hookshot’ı kadar büyük bir menzile sahip olabiliyor. INK SWELL yeteneği de oldukça harika. Özellikle Initiate yani savaş başlatan kahramanlarla birlikte çok efektik kullanımlar görebiliriz. PHANTOM’S EMBRACE yeteneği ise hasar bakımından pek efektif olmasa da susturması yönünden oldukça işlevsel bir halde.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  VFŞL'de 3. Hafta Geride Kaldı

Kahraman için yetenek tavsiyesi vermek gerekir ise de, Özellikle Initiator bir kahraman olmadığında bir Blink Dagger ile bu açığı kapatabilirsiniz. Ayrıca yukarıda da bahsettiğim gibi Aether Lens hem mana açısından hem de kullanım menzili vermesi açısından kahramanı oldukça rahatlatıyor. Zaten çok fazla büyü hasarı çıkartan bu kahramanımız Discord ile de hasarının daha da arttırabiliyor. Bizim eşya tavsiyelerimiz bu yönde. Oyuna göre değişen eşya dizilimleri yaparak karakteri daha da efektif kullanmak sizin elinizde.

Evet, yeni kahramanımız şu anda Dota 2 arenasında kan kusturmaya başlamış durumda. Siz de, eğer başkaları almazsa, hemen deneyip kahramanın gücünü görebilirisiniz, iyi oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gamescom 2018 Oyun Ödülleri Sahiplerine Verildi

The International 2018’in Kazananı Belli Oldu!