in ,

League of Legends 8.1 Yama Notları

Uzun süredir League of Legends’ın 7. sezon finalinin yaklaştığından ve gelen güncellemelerin oyunu nasıl etkileyeceğinden bahsediyorduk. Ha geldi ha gelecek derken nihayet bugün, LoL’ün 8. sezonu resmi olarak başladı. Dediğimiz gibi sezon öncesinde, yeni sezon için yapılması gereken hazırlıklar çoktan tamamlandığından, bu yama nispeten küçük boyutlu ve genel olarak dengelemeler ile yeni gelecek kostümlerle alakalı bir yama olmuş. İsterseniz hep beraber bir göz atalım. “Yazının sonunda da hepimizi heyecanlandırabilecek bir sürpriz var efenim.”

Yeni sezonda öncelikle, oyunda S- ve üzeri bir performansla oynayıp, sandık kazandığımız her şampiyon için tekrardan Hextech Sandığı kazanabileceğiz.

Belirtmemizde fayda var: 8.1 yaması resmi olarak çıkmış olsa da hesaplar üzerindeki etkileri ancak 16 Ocak’tan itibaren görülmeye başlanacak. 16 Ocak sabahının ilk saatleriyle birlikte de 2018 Dereceli Sezonu resmi olarak başlayacak.

Sezonun ilk yamasında bizi şaşırtan şey şampiyon dengelemeleriyle kıyaslandığında, rünlere çok daha fazla dengeleme gelmiş olması. Yeni rünlere şu ana kadar detaylı bir dengeleme gelmemişti.

RÜNLER

Yırtıcı

Kısmi İade: Yırtıcı’nın yoğunlaşması engellenirse, bekleme süresinin %50’si iade ediliyor.
Zayıfları Avla: Yırtıcı’nın ilave hasarının alan etkili bir yetenekle tetiklenmesi halinde, artık canı en az olan hedefe öncelik veriliyor.
Adrenalin: Yırtıcı’nın hareket hızı yükseltme oranı, etkinin ilk bir buçuk saniyesi için %50 arttı. Bu bilgi ipucunda gösterilmiyor; çünkü kararlarınızı bunun etrafında şekillendiriyorsanız biraz fazla kafa yoruyorsunuz demektir.

 

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | 5 Temmuz 2017 Güncelleme Notları

Azim

Azim Birincil

AZİM + BÜYÜCÜLÜK: 130 Can  65 Can artı değişken olarak 10 Yetenek Gücü veya 6 Saldırı Gücü
AZİM + HÂKİMİYET: 130 Can  65 Can artı değişken olarak 9 Yetenek Gücü veya 5,4 Saldırı Gücü
AZİM + İSABET: 130 Can  65 Can artı %9 Saldırı Hızı

Azim ikincil

BÜYÜCÜLÜK + AZİM: Değişken olarak 20 Yetenek Gücü veya 12 Saldırı Gücü  65 Can artı değişken olarak 10 Yetenek Gücü veya 6 Saldırı Gücü
HÂKİMİYET + AZİM: Değişken olarak 18 Yetenek Gücü veya 10,8 Saldırı Gücü  65 Can artı değişken olarak 9 Yetenek Gücü veya 5,4 Saldırı Gücü
İSABET + AZİM: %18 Saldırı Hızı  65 Can artı %9 Saldırı Hızı

Giderilen Rün Hataları

 • Dizginsiz Büyü Kitabı artık İzleyici Modu’nda kullanıcısının sihirdar büyüsü simgelerini doğru şekilde değiştiriyor.
 • Süreyi gösteren oyun sonu rün istatistikleri (örn. Ölümcül Tempo’nun ”Toplam Etkinlik Süresi”) artık etkin saniye sayısı yerine 00:00 formatını kullanıyor.
 • Buzul Takviyesi ve Sihirli Yıldız artık takım arkadaşları ve rakipler için farklı renklere sahip.
 • İki takım arkadaşı birden Elektrik Ver kullanıyorsa, bir oyuncunun isabetleri takım arkadaşının Elektrik Ver yüklerini ilerletmiyor.
 • Bazı durumlarda Skarner ve Fiddlesticks’in Sıçra ve Hex-sıçra erişimlerini kaybetmelerine neden olan, bu şampiyonların Sıçra’yı kilitleyen ultileriyle Hextech Sıçratıcısı ve Dizginsiz Büyü Kitabı rünleri arasındaki etkileşimler düzeltildi.
 • Rengar artık Hextech Sıçratıcısı kullanarak çalıdan sıçrama menzilini arttıramıyor.
 • Zafer’in sağladığı altın ve iyileştirme artık bir alt etme gerçekleştiğinde zamanı durdurmuş haldeki birimlere de veriliyor.
 • Sihirli Yıldız’ın ipucu artık taban hasarını doğru şekilde gösteriyor.
 • Arakçı’nın seviye atlama arayüzü artık 18. seviyede Yetenek İksiri kullanılması halinde ekranda kalmıyor.
 • İzleyici görsel efektleri içerisindeki rün görsel efektleri, üst üste binen parçacıkların kaldırılması amacıyla temizlendi.
 • Mana Akışı Yüzüğü artık alternatif kullanıcı paneli düzenleriyle de doğru şekilde çalışıyor (mini haritanın diğer tarafa alınması, takım çerçevelerinin solda gösterilmesi, vs).
 • Can bedeline sahip yeteneklerin, Canlandır’ın rün panelinde gösterilen ilave iyileştirme miktarını aşağı çekmesi hatası giderildi.
 “Bu yamada cidden şampiyonlarla az ilgilenilmiş.”
Varus, artık yeni bir yükleme ekranına sahip ve oyun içinde kullanabileceğimiz üç yeni ifade geliyor. Tabii ki parayla…
Yeni sezonun, ilk yama notları yazısının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sürprizi elbette unutmadık. Hemen aşağıya sürprizi koyarken, yeni sezonun az toksikli, bol kazançlı ve bol gizemli olması dileğiyle, hoşça kalın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Oyun: Plants vs. Zombies: Game of the Year Edition

Amazon/Twitch Prime’dan Hearthstone Oyuncularına Sürpriz