in ,

League of Legends 8.5 Yama Notları

Bu sefer ki yama notlarımızı Kai’Sa şampiyonunun açılışı ile yapmış bulunmaktayız. Yama içeriklerinde şanslı oyuncuları özellikle yakından ilgilendiren Ganimet Sistemi‘nde değişiklikler mevcut.

Nerf:

Buff:

Düzenlenenler:

Düzenlenenler sekmesindeki şampiyonların yetenek atışlarında belirli dengelemeler yapıldı. Hasarlarda göze çarpar artma veya azalma yok.”

Şampiyonların yanısıra eşyalarda ve rünlerde de dengelemeler var.

Nerf:

Buff

Rünler

 • İsabet-Hâkimiyet Nitelik İlavesi

İlave saldırı gücü/yetenek gücü arttı.

 • Saldırıya Devam

Hasar güçlendirmesi ilk seviyelerde arttı.

 • Ayağı Çabuk

Menzilli şampiyonların minyonlardan kazandığı iyileştirme daha da azaldı.

 • Artçı Şok

Bekleme süresi arttı.

 • Mana Akışı Yüzüğü

Artık bir bekleme süresi göstergesine sahip.

 

“Ve geldik en önemli ana.”

Ganimet Değişiklikleri

Bilindiği üzere oyunda kutu elde etmek zor iş, takdir toplayarak anahtar kazanmak daha da zor iş. Bunca zahmetten sonra kutuyu açınca 450 mavi öz değerinde bir şampiyon kristali düşünce tüm hevesimiz soğuyordu. Riot ganimet sisteminde yeniliklere giderek ödül sistemini artırdı.

Ucuz Şampiyonlara Son: Artık Hextech Sandıkları yalnızca 4800 Mavi Öz veya üzerinde bedele sahip şampiyonların kristallerini düşürüyor.
Azıcık Daha Turuncu Öz: Artık bir Hextech Sandığı’ ndan totem görünümü kristali çıktığında, ilave 150 Turuncu Öz kazanacaksınız.
Oha Şansa Bak: Ebedi ve ihtişamlı kostümler artık otomatik olarak hesaba eklenen kalıcı içerikler şeklinde çıkacak (yani bunları turuncu özle geliştirmeye gerek olmayacak). Söz konusu kostüm sizde zaten varsa bu kalıcı içeriği ayrıştırıp turuncu öz elde edebileceksiniz.
Ustalık İndirimi: 6. Seviye Şampiyon Ustalığı bedeli 800 Mavi Öz azalarak 2450 Mavi Öz olacak. 7. Seviye Şampiyon Ustalığı bedeli 950 Mavi Öz azalarak 2950 Mavi Öz olacak.
Son olarak rutin şekilde yapılan hata gidermeleri mevcut.

Giderilen Hatalar

 • Alistar artık W – Tos yeteneği sırasında Q – Unufak Et dışındaki komutları da sıraya koyabilecek.
 • Kemik Zırh rünü artık Yasuo’nun Pasif – Avarenin Yolu yeteneği tetiklendiğinde hiçbir şey yapmadan bekleme süresine girmiyor.
 • Büyübüken‘i satıp ardından satışı iptal etmeniz halinde, yüklerin satıştan önceki sayıya çekilmesine rağmen güçlendirme çubuğunda görsel olarak sıfırlanmasına neden olan ipucu hatası giderildi.
 • Lanetli Maske ve Liandry’nin Eziyeti‘nin sahip olduğu Delilik pasifi artık gerçek hasarı etkilemiyor ve diğer hasar arttıran etkilerle aynı kurallar çerçevesinde işliyor (örn. Vladimir’in R – Kan Vebası).
 • Antika Targon’un Heybeti ve Antika Dağın Sureti hedeflerini tamamlamak artık Savaş Ganimeti pasifinin yanlış miktarlarda iyileştirme sağlamasına neden olmuyor.
 • Lux’ın Q – Işık Bağı atışı artık ikinci bir hedefe isabet ettikten sonra görsel olarak kayboluyor; çünkü bu noktadan sonra herhangi bir şey yapmıyor.
 • Savaş Makinesi Cho’Gath’ın E – Cani Dikenler yeteneği artık Cho’Gath 10 ve üzeri R – Ziyafet yüküne sahipken klasik ses efektlerini kullanmıyor.
 • Sonsuz Karanlık Jarvan IV’ün dönüş görsel efektleri artık Zhonya’nın Kumsaati‘ni kullandığında yer altında ortaya çıkmıyor.
 • Muhabir Janna’nın ”Olay yerinden bildiriyorum, burada herkes kedi köpek gibi didişiyor.” repliği artık doğru şartların sağlanması halinde oyun başında duyuluyor.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  HWA Gaming Yükselme Ligi Kadrosunu Duyurdu

Yama notlarımızın sonuna gelmişken yeni kostümlere gelen renk paketlerini “bir de Savaş Makinesi Cho’Gath” ve bundan sonra geliştiricilerin kostümü az olan şampiyonlara daha fazla odaklanacağını bildirelim. Bir sonraki yama notlarında görüşmek üzere!

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  CS:GO 15 Şubat 2019 Güncellemesi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde Bir İlk!

Rainbow Six Siege’yi Starter Edition Alanlara Müjde!