in , , ,

League of Legends’e Sesli Konuşma Mı Geliyor?!

Bildiğiniz gibi League of Legends 8. yılına girmeye hazırlanırken bünyesinde birçok yenilik ve değişiklik yaptı. Bunların çoğuna tanıklık ettik ve ediyoruz ama yeni bir ihtimal bizi daha da heyecanlandırdı.

Yapılan röportaja göre LoL artık sesli iletişime geçmeye hazır. Bu durum aslında uzun bir süredir konuşuluyordu hatta aylar önce facebook sayfamızda da paylaşmıştık, ancak oyuncu kitlesinin çoğunluğunu toksik kesim oluşturduğundan dolayı geçici olarak rafa kaldırılmıştı. Ancak tabii ki gerekli tedbirler alındığı takdirde sesli konuşma sistemi getirilebilir. Sesli konuşma sistemi şuan PBE de bile yok ama taslak çalışmalarını sizler için derledik. İşte sesli konuşma sisteminin arayüz çalışmaları:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Just Cause 4 Geliyor!

Görüldüğü gibi arkadaş listemizden seçebileceğimiz kişilerle oyun öncesi sesli konuşma lobisi oluşturup oyun içerisinde sesli olarak iletişim kurabileceğiz. Lakin bu konuşma sistemi şu anlık sadece taslaklardan ibaret ve gelirse sadece lobiler arası geçerli olacak gibi duruyor. Buna rağmen LoL için sesli konuşma sisteminin eklenmesi “gerekli tedbirler alındığında” gayet makul ve oyun içerisinde genel sesli konuşma sisteminin başlaması için güzel bir temelin atılmasına yardımcı olacak gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The Game Awards 2017’de Yılın Oyunu Belli Oldu!

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’nda Nostalji Kuşağı!