in ,

LoL 10.16 Yama Notları Özeti | Yeni Şampiyon: Yone!

Çifte 800k Vakasına Hazır Olun, Yasuo’nun Abisi Duruma El Atmaya Geliyor!

Yeni bir yama döneminden hepinize merhaba. 10.16 yaması, yaklaşan  Dünya Şampiyonası ve Riot Games’in beklenmedik tatili yüzünden öteki yamalara göre biraz daha uzun. Hatta o kadar uzun bir yama ki, içeriğinde gizli bir 10.17 yamasını bile içeriyor. Dolayısıyla bir sonraki yama notları yazımız direkt 10.18 olarak başlayacak. İsterseniz 10.16 yamasında neler olmuş, bu Yone kimmiş hep beraber incelemeye başlayalım.

Yamada Öne Çıkanlar

Ruh Çiçeği Riven, Ruh Çiçeği Cassiopeia, Ruh Çiçeği Ahri, Ruh Çiçeği Kindred ve Ruh Çiçeği Yone 6 Ağustos 2020 tarihinde çıkıyor.

Yeni Şampiyon: Yone!

Bilindiği üzere Yone, ilk olarak Legends of Runeterra evreninde Yasuo ile hüzünlü bir geçmişe sahip oynanabilir bir kart olarak karşımıza çıkmıştı. 10.15 yama döneminde başlayan Ruh Çiçeği etkinliğinde ufak ipuçları “bkz: Thresh’in Yone kışkırtmaları” ile geleceği önceden belirtilen Yone, 10.16 yamasıyla birlikte Vadi’ye geliyor.

Sinematikten de anlaşılabileceği üzere Yone, tıpkı kardeşi gibi rüzgar tekniğini kullanarak rakibine karşı koyabiliyor.

Sihirdar Vadisi 3. Dereceli Mevsimi Başlıyor!

9 Ağustos saat 23.59’da sezonun üçüncü ve son dereceli mevsimi başlıyor. Ayrıca diğer mevsimlerden farklı olarak, bu dereceli mevsiminde 750 mevsim puanı kazanan herkese rastgele 1. Seri Ebedi Kapsülü verilecek.

Ionia Kupası

Ionia Kupası’na katılım evresi başladı! Ayrıntılar için istemcideki Clash sekmesine göz atabilirsiniz efendim.

DX11 Beta Testi

10.16 yamasıyla birlikte Riot Games, gelecekte daha büyük performans değişiklikleri yapmak adına DX11 Beta Testi başlatıyor. Katılım için yapmanız gereken ise çok basit. Riot Games > League of Legends > Configs klasörünün içinde bulabileceğiniz game.cfg dosyasında [General] ayarlarının altına DX11BetaTest=1 satırını eklemeniz gerek. Beta testine katılanların performans açısından hiçbir değişiklik hissetmeyeceğini de şimdiden belirtelim. Riot henüz katılım ödüllerine dair herhangi bir şey bahsetmemiş ancak öteki yama dönemlerinde beklenmedik sürprizlerle karşımıza çıkabilir. Bu yüzden beta testine katılmakta fayda var.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL 10.12 Yama Notları Özeti | Rün ve Sihirdar Büyüleri Değişiklikleri

Giderilen Hatalar/Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

 • LOL İSTEMCİSİ: Sohbetin nereye odaklandığına bağlı olarak son satırının eksik görünmesine yol açan hata giderildi.
 • LOL İSTEMCİSİ: Eşya Setleri bölümündeki eşya ipuçlarının her zaman görüntülenmemesine yol açan hata giderildi.
 • LOL İSTEMCİSİ: “Ayarlar alınamadı” mesajının istenilenden daha fazla görüntülenmesine yol açan hata giderildi.
 • LOL İSTEMCİSİ: İstemcinin daha az kullanılan bölümleri, artık üstüne tıklanana dek yüklenmiyor. Böylece istemcinin başlatılma süresi kısalıyor.
 • İki tarafın da topçu minyonlarının saldırı menzili aynı hale getirildi.
 • Kennen E – Şimşek Gibi yeteneğini kullandıktan hemen sonra Shaco’nun R – Halüsinasyon kopyasının patlamasıyla katledildiğinde, yetenek artık otomatik olarak E2 – Şimşek Gibi yeteneğiyle (yeteneği iptal etme tuşu) değiştirilmiyor.
 • Fiddlesticks’in R – Karga Sürüsü yeteneği, artık şampiyon hedef konuma ışınlanır ışınlanmaz katledildiğinde tam hasar vermeye devam etmiyor.
 • Shen artık eşya alıp R – Birlikten Kuvvet Doğar yeteneğini kullandıktan sonra kullanım tamamlanmadan önce aldığı tüm eşyaları iptal edemiyor.
 • Darius’un W – Kemik Kıran yeteneğinin güçlendirilmiş saldırısı, artık büyü kalkanına sahip bir hedefe doğru miktarda hasar veriyor.
 • Sejuani’nin Q – Kutup Saldırısı + normal saldırı kombosu, artık Elektrik Ver’i doğru bir şekilde tetikliyor.
 • Lillia’nın yürüme ve koşma animasyonları, artık yeni hareket etme komutları verildiğinde arka arkaya oynatılmaya devam etmiyor.
 • Blitzcrank’in Q – Roket El yeteneği ve Amumu’nun Q – Sargı Atışı yeteneğinden sonra kullanılan normal saldırılar, artık Yenilmez, Elektrik Ver ve Sürat Coşkusu yükleri sağlıyor.
 • Pulsefire Ezreal’ın görsel efektleri, artık İzleyici Modu’nda da doğru bir şekilde görüntüleniyor.
 • Shyvana’nın W – Ateş Burgacı yeteneği etkinken bir rakip şampiyona R – Ejderin Öfkesi yeteneğini isabet ettirmek, artık iki Yenilmez yükü sağlıyor.
 • Rek’Sai’nin Q – Kraliçe’nin Gazabı yeteneğinin güçlendirilmiş normal saldırıları, artık R – Hiçlik Hücumu yeteneği kullanıldıktan kısa bir süre sonra gerçekleştirildiğinde başarısız olmuyor.
 • Sivir’in Pasif – Tabana Kuvvet yeteneğinin ses efektleri, tüm kostümlerinde düzeltildi.
 • Şafağın Mızrağı Nidalee’nin Pasif – Kolaçan yeteneğinin sıfırlanma ses efekti düzeltildi.
 • Kha’Zix ve Rengar’ın oyun içi Av Başladı! görevini tamamlamak, artık tüm kostümlerde ilgili ses efektinin oynatılmasını sağlıyor.
 • Tüm kostümler, artık temel kostümlerin dosyalarını kullanarak boşta durma ses efekti oynatıyor.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  CS:GO 28 Ekim 2017 Güncellemesi

Yakında Gelecek Kostümler

Ruh Çiçeği Kindred

Ruh Çiçeği Riven

Ruh Çiçeği Yone

Ruh Çiçeği Ahri

Ruh Çiçeği Cassiopeia

Bir sonraki yama döneminde görüşmek üzere! ^^

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gelmiş Geçmiş En İyi Süper Kahraman Oyunları!

Project CARS 3’ün PC Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!