in ,

LoL 10.22 Yama Notları Özeti | Yeni Şampiyon Seraphine!

Sona Mainlerin Kızacağı Yepyeni Bir Şampiyon Bizleri Selamlıyor

Sezonun son küçük yamasıyla birlikte hepinize tekrardan merhaba. Son küçük yama diyoruz çünkü önümüzde sezon öncesi değişikliklerini içeren oldukça büyük bir yama bulunuyor. 10.22 yamasını önemli kılan birtakım yenilikler var. Bunlardan bir tanesi geçtiğimiz yama döneminde bahsettiğimiz yeni şampiyon. Uzun zamandır içimizden biri olarak bizleri selamlayan Seraphine, meşhur K/DA grubuyla birlikte tozu dumana katmaya geliyor. Ayrıca Vadi’nin eski şampiyonlarına ufak reworkler getirilmiş. İsterseniz büyük yama öncesinde yer alan 10.22 yamasını hep beraber inceleyelim.

Yamada Öne Çıkanlar

K/DA ALL OUT Seraphine, K/DA ALL OUT Ahri, K/DA ALL OUT Kai’Sa, K/DA ALL OUT Evelynn, K/DA ALL OUT Akali ve K/DA ALL OUT Kai’Sa Prestij Serisi kostümleri 29 Ekim 2020 tarihinde mağazadaki yerlerini alacak.

Yeni Şampiyon Seraphine!

Yükselen Yıldız Seraphine, müzik temelli yetenekleriyle karşımıza çıkıyor.

Pasif – Sahne Tozu

Seraphine’in kullandığı her üçüncü temel yetenek bir akis oluşturarak onun otomatik olarak yeniden kullanılmasını sağlar. Ayrıca Seraphine bir takım arkadaşının yakınında yetenek kullandığında bir nota oluşturur. Her bir nota tüketilerek normal saldırılarının menzilini arttırır ve fazladan büyü hasarı vermesini sağlar.

Q – Yüksek Perde

Seraphine’in gönderdiği kusursuz nota hedefinin eksik can yüzdesine bağlı olarak artan büyü hasarı verir.

W – Saran Ses

Seraphine yakınındaki takım arkadaşlarını çevreleyen bir şarkı söyleyerek kendisine ve takım arkadaşlarına hareket hızı ve kalkan kazandırır. Eğer Seraphine zaten bir kalkana sahipse, yakınındaki takım arkadaşlarını iyileştirebilir. Yenilenen can miktarı çevresinde kaç tane takım arkadaşı bulunduğuna bağlı olarak artar.

E – Sert Ritim

Seraphine yoğun bir ses dalgası göndererek bir hat üstündeki rakiplere büyü hasarı verir ve onları yavaşlatır. Önceden yavaşlatılmış rakipler sabitlenir ve sabitlenmiş rakipler sersemler.

R – Bis

Seraphine sahneye çıkarak rakipleri ayartan ve onlara büyü hasarı veren sihirli bir güç gönderir. İsabet alan tüm şampiyonlar (takım arkadaşları dahil) performansın bir parçası haline gelerek yeteneğin menzilini arttırır ve takım arkadaşlarına azami miktarda nota sağlar.

Yetenek setinden de görülebildiği üzere yeni şampiyon Seraphine, Sona’nın daha gelişmiş versiyonuna benziyor. Bu vadede Sona, popülerlik listesinde epey aşağı düşecek gibi. Riot’ın iki şampiyon arasındaki abartı benzerlikleri azaltmak için hareket edip etmeyeceği ise şimdilik merak konusu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Türkiye'nin Liseler Arası İlk E-Spor Turnuvası

Ayrıca K/DA grubu, yeni şampiyon Seraphine’in çıkışına özel yepyeni bir müzikle karşımıza çıkıyor.

Yoldaş Menzili Göstergeleri

Menzillerinin dışına çıkan şampiyon kopyaları ve yoldaşları için menzil göstergeleri getirildi. Gösterge, kopya veya yoldaşın etrafında beliriyor ve yalnızca birim geri ışınlanma menzilinin 500 Birim içindeyken beliriyor. Yoldaş menzili göstergeleri şimdilik Annie ve Shaco için geçerli.

Ateş Ulusuna Yönelik Mini Reworkler

Annie gibi ateşi kontrol eden bir şampiyondan söz etmişken, 10.22 yamasında Annie ve Brand için oynayış kalitesini geliştirmek adına getirilmiş birtakım değişiklikler bulunuyor. Bu değişikliklerden özetle bahsetmek gerekirse; Annie E – Alev Kalkanı yeteneği artık herhangi bir dost şampiyon üzerinde de kullanılabiliyor. Brand için gelen değişiklik ise biraz daha tekilliğe yönelik. Eskiden sadece rakipler arasında seken R – Volkan yeteneği artık Brand’in üzerinden de sekebiliyor. Böylece Brand birebir hasar takasında daha da avantajlı hale gelecek. Özellikle Brand’in yeni ultisi oldukça göz korkutuyor.

Clash Güncellemeleri

Clash takımları artık tek seferde 20 davet gönderebiliyor. Takımınız dolduğunda, gönderilen tüm davetler otomatik olarak iptal ediliyor.

Giderilen Hatalar/Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

 • Kai’Sa’nın geliştirilmiş yeteneklerini sinyalle göstermek, artık yeteneklerin geliştirildiğini sohbette belirtiyor.
 • Rengar’ın R – Av Heyecanı yeteneğinin hedeflerinin yakınındayken oynatılan uyarı ses efekti ve kükreme ses efektiyle ilgili bir hata giderildi.
 • Yuumi’nin Q – Sinsi Atış yeteneği artık Mana Akışı Yüzüğü’nü doğru biçimde tetikliyor.
 • Zihin Harekâtçısı Kayle’ın R: Yüce Adalet yeteneği etkinleştirildiğinde artık ekranın art arda parlamasına yol açmıyor.
 • Fizz’in R – Denizin Dişleri yeteneğinin ses efektleri artık Savaş Sisi’nin içinden duyulmuyor.
 • Farklı serili bir Ebedi seçmek, artık oyuncunun dereceli çerçevesinin yükleme ekranında gösterilmemesine yol açmıyor.
 • LeBlanc’ın R – Taklit (Vurkaç) yeteneğiyle ilgili bazı sıraya koyma sorunları giderildi.
 • Akali W – Alacakaranlık Perdesi bölgesini, E – Çevik Silah yeteneğiyle işaretlemesinin hemen ardından onu yeniden kullanmaya çalıştığında yetenek artık başarısız olmuyor.
 • Aphelios’un Q – Crescendum taretleri, Sion E – İnfazcının Kükremesi yeteneğini kullandığında artık Sion’a doğru itilmiyor.
 • Ziggs’in bazı kostümlerinin E – Sihirmayın Tarlası yeteneği, artık aşılamayan yüzey şekillerinin üstünde düzgün bir şekilde görünüyor.
 • Vadi’nin Alameti’nin tüm haritadan duyulabilen özgün ses efekti, artık bir takım onu göremese bile canavar katledildiğinde oynatılıyor.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL 10.9 Yama Notları Özeti | Dereceli Mevsimi Sona Eriyor!

Yakında Gelecek Kostümler

K/DA ALL OUT Ahri

K/DA ALL OUT Evelynn

K/DA ALL OUT Kai’Sa

K/DA ALL OUT Akali

K/DA ALL OUT Kai’Sa Prestij Serisi

K/DA ALL OUT Seraphine

K/DA ALL OUT Seraphine kostümünün ebedi kostüm olup 3250 RP üzerinden satışa sunulacağını belirtelim. Kostümün üç farklı formu bulunuyor. İlk formunda Seraphine, müzikle uğraşan henüz tanınmamış bir forma sahipken ikinci formunda çekirdek kitleye sahip bir sanatçıya bürünüyor. En son formunda ise Evelynn tarafından keşfedilip K/DA grubunun bir üyesi olan popüler bir Seraphine görüyoruz. Son olarak diğer K/DA kostümlerinin 1350 RP üzerinden satışa çıkacağını da belirtelim. K/DA ALL OUT Kai’Sa Prestij Serisi kostümü için ise prestij puanına sahip olmanız gerekiyor.

Bir sonraki yama notlarında görüşmek üzere, müzikle kalın! ^O^/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xbox Series X Tasarımında Buzdolabınız Olsun İster Misiniz?

Xbox Game Pass’e Kasım Ayının Başında Eklenecek ve Çıkartılacak Oyunlar!