in ,

LoL 8.21 Yama Notları Özeti | Ufak Tefek Dokunuşlar

Bu yama notlarının detaylarına geçmeden önce biz de hatırlatalım, Riot’ın belirttiğine göre 8.21 yamasıyla beraber sezon öncesi döneme sadece 1 ay gibi kısa bir zaman kalmış olacak. Bu yüzden bu yamada oldukça küçük denge değişiklikleri bulunuyor. Ayrıca 8.21 yamasında yeni bir etkinlik bizi bekliyor gibi. Sürpriz etkinliğin detaylarından bahsedeceğiz ama önce isterseniz şu ufak tefek dengelemelere bir göz atalım. Bakalım kimler güçlenmiş, kimler zayıflamış. İşte LoL 8.21 yama notları!

Dengelemeler

Zayıflayanlar

Güçlenenler

Ufak Tefek Dokunuşlar

 • Q – Dönen Balta yeteneğinde işleyişe bazı birtakım hatalar giderildi.

 • Draven bir balta yakaladıktan sonra saldırıya hazırlanırken normal saldırısının Q ile güçlendirilmiş bir saldırıya dönüşmesi ve kritik vuruş yapmaması hatası giderildi.

 • Şampiyonun yetenek kitlerindeki ses efektleri komple yenilendi. Artık Gragas’ın kullandığı her yetenek özellikle takım savaşlarında uygun ses efektleri çıkarıyor.

 • Rework sonrası Vadi’de seri katil olarak işe başlamış bu şampiyonumuzdaki ufak değişiklik ise yetenek kitine getirilen kodlama düzeltmelerinden oluşuyor. Örneğin Nunu devasa kartopunu yuvarlarken karşısına çıkan küçük birimleri de artık ezip geçiyor. Ayrıca Morgana büyüsavar kalkan yeteneğini kullandığında Nunu’nun Q- Tüket yeteneği hasar verse bile kendisini iyileştiremiyor.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL: Nisan Lezzetleri Etkinliği!

Kamuflaj Güncellemesi

Kamuflaj özelliğine sahip bazı şampiyonlar için getirilen bu güncelleme ile kuleler artık kamuflaj yetenekleri için görüş açısını engellemiyor. Yani kamuflaja sahip bir rakip şampiyon kulenin diğer tarafındayken eğer menzil içindeyse onu görebileceğiz.

Eşyalarda Dengelemeler

 • Gecenin Kıyısı ve Canbiçen eşyalarının bedelleri azaltıldı.

Giderilen Hatalar

 • İkincil rünlerinizi art arda değiştirmeniz halinde, her iki seçimi de değiştirmek yerine aynı seçimi iki kez değiştirmenize neden olan hata giderildi.
 • Ziggs’in R – Cehennem Bombası yeteneğinin ipucu, artık dış çemberde verilen hasar miktarını da gösteriyor.
 • Atiklik Çizmeleri, artık Pyke’ın Q – Kemik Zıpkın yeteneğinin şampiyonun kendisine uyguladığı yavaşlatmayı azaltıyor.
 • Zyra’nın bitkileri, artık can göstergesine sahip olmayan (örn. Jarvan’ın sancağı, Thresh’in feneri) şeyleri hedef almaya çalışmıyor.
 • Teslim olma geri sayımı görsel olarak geri getirildi. Gerçi siz zaten hiç teslim olmadığınız için bu hatayı fark etmemişsinizdir.
 • Giderilen bazı diğer hataları yama notlarının önceki bölümlerine serpiştirilmiş halde bulabilirsiniz.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  League of Legends 8.1 Yama Notları

Yakında Gelecek Kostümler

Dengelemeler ve ayarlamaların dışında 8.21 yaması ile birlikte oyuna yeni bir kostüm serisi eklenecek. K/DA adı verilen kostüm serisi 4 farklı şampiyona gelecek. Kai’Sa, Evelynn, Ahri ve Akali için gelecek olan bu kostümler daha çok k-pop’tan esinlenilmişe benziyor.

Her bir K/DA kostümünün 1350 RP üzerinden satışa sunulacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Bu kostüm serisinin yanında yaklaşmakta olan Halloween için de kostümler geliyor. Oldukça heyecan uyandıran bu kostüm yakın zamanda başlayacak olan Halloween etkinliğinin habercisi olabilir.

Count Kledula

Cadı Janna

Şeker Hırsızı Ekko

8.21 yamasıyla beraber gerçekleşen değişiklikler bu şekilde. 2018 Worlds heyecanı yavaş yavaş sona yaklaşırken Riot yeni bir etkinlikle karşımıza çıkacak gibi. Bir sonraki yama notları yazımızda görüşmek üzere, Vadi’de iyi eğlenceler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Battlefield V’in Oynanış Tasarımcısı Black Ops 4’ten Banlandı

Hitman 2’de Yer Alacak Mekanlar Belli Oldu