in ,

LoL 9.17 Yama Notları Özeti | Önemli Aurelion Sol ve Kayle Değişiklikleri

Riot, Dünya Şampiyonası’na iyice yaklaşmışken çılgın değişiklikler yapmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Dünya Şampiyonası, 9.19 yama döneminde gerçekleşecek. Yani bizleri 9.18 yamasında da etkili şampiyon dengelemeleri bekliyor olacak. 9.17 yamasında da özellikle rework sürecinden sonra adeta canavarlaşan Kayle ve usul ejderimiz Aurelion Sol için kapsamlı değişiklikler bulunuyor. İsterseniz 9.17 yamasını ufaktan özetlemeye başlayalım.

9.17 Yamasında Öne Çıkanlar

Ağaç Ata Ahri, Ağaç Ata Veigar, Ağaç Ata Nocturne, Zebani Shen, Zebani Galio ve Zebani Varus 29 Ağustos 2019 tarihinde Vadi’ye geliyor.

Dengelemeler

Aurelion Sol için yapılan en kapsamlı değişiklik W – Dönence yeteneği desek pek de yanılmayız. Şampiyonumuzun W – Dönence yeteneği aktif edildiğinde artık daha hızlı bir şekilde dönüyor. Kayle içinse, şampiyonun pasif ilavelerinin hepsi ayarlanmış durumda. Ayrıca Kayle’ın artık R – Yüce Adalet yeteneği güçlenebiliyor ve bu yeteneğin yarıçapı da arttı. Son olarak Neeko artık hasar almadan veya farklı bir yetenek kullanmadan da pasifini devre dışı bırakabiliyor. Diğer şampiyon dengelemeleri ise şu şekilde:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | 30 Haziran 2017 Güncelleme Notları

Zayıflayanlar

Güçlenenler

Düzenlenenler

Ücretsiz Şampiyon Rotasyonu

Eylül 2019’un ilk haftasından itibaren ücretsiz şampiyon rotasyonuna girecek şampiyon sayısı 15’e yükseltiliyor.

Giderilen Hatalar

  • Soraka, canı %40 değerinin altındayken artık R – Dilek yeteneğiyle kendini doğru şekilde daha fazla iyileştirebiliyor.
  • Belli şampiyonların hareketlilik yetenekleri, artık şampiyonlar yere saplandığında doğru şekilde devre dışı kalıyor (Zac’in E – Elastik Sapan, Malphite’ın R – Önlenemez Güç, Camille’in E – Kanca Atışı, Graves’in R – Parça Tesiri, Thresh’in W – Karanlık Geçiş ve Fiddlesticks’in R – R – Karga Sürüsü yetenekleri).
  • Rek’Sai artık R – Hiçlik Hücumu yeteneğini başlatırken rakibi katledilirse, kısa süreli bir “Yeri Değiştirilemez” güçlendirmesi kazanmıyor.
  • Arındır, artık Viktor’un Eklenti – İçe Patlama’yla kullandığı W – Çekim Alanı yeteneğinin sersemletme etkisini kaldırıyor.
  • Lee Sin’in Q – Titreşim Darbesi yeteneğinin atılma hızı artık doğru düzeyde (9.16’daki kadar yavaş değil).
  • Sylas, R – Gasp ile Pantheon’un R – Gökkubbenin Çöküşü yeteneğini kullanmasının hemen ardından katledilirse, artık eşyalarını ve temel yeteneklerini kullanamaz hale gelmiyor.
  • Sivir’in W – Seken Atış yeteneği, artık şampiyon Shojin’in Mızrağı veya Kozmik Sezgi kullanarak Bekleme Süresinde %45 Azalmaya ulaştığında da doğru şekilde sekiyor.
  • Statikk Hançer taşıyan bir rakip Mordekaiser’in R – Ölüler Âlemi içindeyken Mordekaiser’e saldırdığında, eşya artık âlemin dışındaki hedeflere hasar vermiyor.
  • Tahm Kench başka bir birim üstünde W – Ham Yap yeteneğini kullanırken katledildiğinde, bu birimin canı artık doğru şekilde 1’in altına düşebiliyor.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  CS:GO 6 Ekim 2017 Güncellemesi

Yakında Gelecek Kostümler

Ağaç Ata Ahri

Ağaç Ata Veigar

Ağaç Ata Nocturne

Zebani Varus, Shen, Galio

Kostümlerin 1350 RP üzerinden satışa sunulması bekleniyor.

Kısa süreli vedamızı etmeden önce Yıldız Muhafızı ekibinde ortalığın epey karıştığını söylememiz gerekiyor efendim. Detayları hep beraber 9.18 yama döneminde öğreneceğiz ama ekipte birtakım hainlerin olacağı şimdiden görülebiliyor. Vadi’de iyi eğlenceler!

 

 

 

 

Sevdiğiniz Yayıncıları İzleyerek Ödül Kazanabileceğiniz Oyun: Cukka

Nonstop Zula Espor Merkezi’nde Zafer Bayramı Turnuvası Başlıyor!