in ,

LoL 9.18 Yama Notları Özeti | Dünya Şampiyonası Öncesi Son Hazırlıklar!

9.19 yama döneminde başlayacak olan Dünya Şampiyonası’na hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken birtakım denge değişiklikleri de şimdiden yapılıyor. Şöyle bir baktığımızda rakibine kök söktüren ve metada inatla varlığını sürdüren iki şampiyon göze çarpıyor: Aatrox ve Akali. Bu iki şampiyon özellikle rework süreçlerinden sonra oldukça can yakıcı bir hale gelmiş durumda. Kısacası 9.18 yamasında iki şampiyona da kuvvetli birer nerf dalgası getiriliyor. İsterseniz diğer değişikliklere hep beraber bakalım.

9.18 Yamasında Öne Çıkanlar

Yıldız Muhafızı Rakan, Xayah, Zoe ve Neeko (Prestij Serisi kostümü de dahil olmak üzere) 12 Eylül 2019 tarihinde oyuna geliyor.

Dengelemeler

9.18 yamasının kurbanları sayılabilecek olan Aatrox ve Akali için değişikler özetle şu şekilde: Aatrox’un pasif yeteneğindeki iflah olmaz can çalması azaltılırken Q  – Darkin Kılıcı yeteneğinin verdiği hasar da bir miktar düşürüldü. Akali için getirilen zayıflatmada ise şampiyonun R – Kusursuz İnfaz yeteneğinin sersemletme özelliği tamamen kaldırıldı.

Zayıflayanlar

Güçlenenler

Düzenlenenler

Küçük Şeytan, artık mantarlarını sonsuz bir hat üzerinde sektirebiliyor.

İlave Görüntü Seçenekleri

Oyun içi görüntü ayarlarına iki yeni seçenek eklendi. Ayrıca Riot, ilerleyen dönemlerde ufak birkaç seçenek daha ekleyerek optimizasyon sorunlarının önüne geçmeye çalışacaklarını da açıkladı.

 • Ekran Titreşimini Aç: Bu özellik otomatik olarak açık. Fakat onu kapatarak Pulsefire Ezreal’ın dönüş animasyonu veya Ornn’un ultisinin sebep olduğu ekran titreşimini devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Görsel Kaydırıcılar: Oyuncuların oyunun renk düzeyini, gama, parlaklık ve kontrastını ayarlamasını sağlar. Bu ayarlar kullanıcı arayüzü hariç, oyunun genel görünüşünü değiştirir. Oyun için görsel farklılıkları öne çıkarabilir veya arka plana atabilirsiniz.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | The Dueling Fates Güncellemesi Notları

 

Giderilen Hatalar

 • Jayce’in E – Hızlandırma Geçidi yeteneği Jayce’in üstünde kullanıldığında artık doğru şekilde çalışıyor.
 • Pantheon’un R – Gökkubbenin Çöküşü yeteneğinin sinyalini vermek artık Pantheon’un takım arkadaşlarına menzildeki rakipleri bildiriyor.
 • Kurt, Kindred’ın etrafında dönerken artık ona fazladan işlevsiz görüş sağlamıyor.
 • Zamanı durdurma etkisinin altındaki şampiyonlar artık etki süresince hareket edemiyor.
 • Tahm Kench’in R – Lezzet Yolculuğu yeteneğine girmek üzere olan şampiyonlar, Tahm Kench bir rakipten hasar aldığında artık sıkışıp kalmıyor.
 • Shaco’nun bir hedefini W – Soytarı Kutusu yeteneğiyle korkutmasının ardından, hedefi kısa süre içinde katledildiğinde artık asist alıyor.
 • Diana’nın Pasif – Gümüşay Bıçağı yeteneğinin ipucu, E – Ay Düşüşü yeteneği seviye atladığında artık doğru şekilde güncelleniyor.
 • Akali R – Kusursuz İnfaz yeteneğiyle, Jinx’in E – Patlangaç yeteneğinin içinden geçtiğinde Akali artık doğru şekilde yere mıhlanıyor.
 • Taliyah, İşlenmiş Zemin alanından çıktığında Q – Taş Hasadı yeteneğinin mana bedelini artık eksiksiz bir şekilde harcıyor.
 • Illaoi kıstırıldığında veya sabitlendiğinde W – Sille Tokat yeteneğini kullanarak artık kısa bir mesafe boyunca atılamıyor.
 • Bard’ın micin koni saldırıları, büyü kalkanlarını artık doğru biçimde kırıyor.
 • Karthus Pasif – Ölüm Tanımaz yeteneğinin etkisi altındayken, W – Acı Duvarı duvarın etrafında artık doğru biçimde görüş sağlıyor.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Beşiktaş Esports League of Legends Akademi Takımının Ana Sponsoru Tink (Teknoloji ve İnsan Koleji) Oldu

 

Yakında Gelecek Kostümler

Kozmik bir karanlık, geçmişte kalmış üç muhafızı yok etmekle tehdit ediyor.

Yıldız Muhafızı Neeko

Yıldız Muhafızı Neeko Prestij Serisi

Yıldız Muhafızı Xayah ve Rakan

Yıldız Muhafızı Zoe

Yıldız Muhafızı Xayah ve Rakan kostümlerinin 1820 RP, diğer Yıldız Muhafızı kostümlerinin ise 1350 RP üzerinden satışa sunulması bekleniyor. Bir sonraki yama döneminde görüşmek üzere! ^^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spyro Reignited Trilogy İncelemesi

https://oagtr.com/anasayfa/asus-cg32uq-kons…nitorunu-duyurdu/

ASUS, CG32UQ konsol oyuncu monitörünü duyurdu