in ,

LoL 9.20 Yama Notları Özeti | Önemli Garen,Shaco ve Viktor Değişiklikleri!

League of Legends 9.20 yaması, bizleri sezon sonuna doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Riot, bu yamada Dünya Şampiyonası değişikliklerini bir kenara bırakarak 2020 sezon öncesi değişikliklerine son dokunuşları yaptıklarını açıkladı. Bununla beraber sezonun ne zaman sonlanacağına dair ufak ipuçları da verilmiş oldu. Anlayacağınız bu yama, başlıkta da belirttiğimiz 3 şampiyon haricinde oldukça küçük bir yama olma özelliğini taşıyor. İsterseniz 9.20 yamasını ufaktan özetlemeye başlayalım.

9.20 Yamasında Öne Çıkanlar

Dengelemeler

Zayıflayanlar

Güçlenenler

Düzenlenenler

Garen

 

Şampiyonun en büyük yenilemesi ultisinde oldu. “Baş Kötü” mekaniği artık kaldırılmış durumda. Ayrıca ultisinin hasarı da değiştirildi. Ulti, artık her zaman gerçek hasar veriyor. W – Cesaret yeteneğini de ilk 0.75 saniye hasar azaltma yerine kalkan veriyor. Son olarak da E – Yargı yeteneğindeki dönme sayısı saldırı hızına bağlı olarak artacak şekilde değiştirildi.

Shaco

W – Soytarı Kutusu, artık alan etkili. Artık soytarı kutuları tek bir hedef yerine birden fazla hedefe odaklanıyor. Şampiyonun erken safhadaki hasarı arttırılarak, ileri safhadaki hasarı geriye çekilmiş durumda.

 

 

Viktor

Kısaca bahsetmek gerekirse şampiyonun Q – Güç Aktarımı yeteneğinin hasarı artık Viktor’un manasıyla birlikte artmıyor. W – Çekim Alanı yeteneği ise Viktor’un diğer yeteneklerinde yavaşlatma etkisi sağlıyor. R – Kaos Fırtınası yeteneği de artık Viktor katledilse bile rakipleri takip etmeye devam ediyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Karşınızda LoL'ün Sıradaki Şampiyonu: İtikatın Silahı APHELIOS!

 

Sosyal Medya Üstünden Arkadaş Eklemek

9.20 yamasıyla beraber sosyal medya üzerinden arkadaş ekleme seçeneği sona eriyor.  Artık oyuncular “Arkadaş Ekle” simgesine tıkladığında, “Sosyal Ağa Göre” seçeneğini göremeyecek ve arkadaş bulmak için Facebook hesabına bağlanamayacak.

Giderilen Hatalar

  • Yuumi’nin yapıştığı takım arkadaşının zamanı durdurma etkisi altındayken (Zhonya’nın Kumsaati veya Kronometre) katledilmesi sonucu, Yuumi’nin kule hasarını üstüne çekme becerisinin oyun boyunca ortadan kalkmasına sebep olan hata giderildi.
  • İmleç Xayah’nın tam altındayken R – Tüy Fırtınası kullanıldığında, yeteneğin yön verme kilidinin kaldırılmasına sebep olan hata giderildi.
  • Nunu’nun E – Kartopu Yağmuru yeteneğinin tek bir kullanımda rakipleri birden fazla kez yavaşlatmasına sebep olan hata giderildi.
  • Vi’ın Q – Duvar Delen yeteneği, Wukong’a isabet edip onu katlettiği anda R – Burgaç kullanılması sonucu yeteneğin işlevlerini kaybetmesine sebep olan hata giderildi.
  • Diana’nın R – Ay KoşusuQ – Hilal Saldırısı yeteneğinin patlamasının sınırındaki bir rakibe isabet ettiğinde şampiyonun ultisinin bekleme süresi artık doğru biçimde azalıyor.
  • Diana’nın Q – Hilal Saldırısı patlamasının görsel efektleri artık Savaş Sisi’nin içinden görünmüyor.
  • Kış Mucizesi Neeko kılık değiştirmiş haldeyken R – Ruh Çiçeği kullandığında, Lulu’nun W – Kapris yeteneğinden isabet alması halinde taban niteliklerini önemli ölçüde kaybetmiyor ve normal saldırı gerçekleştirebiliyor.
  • Mega Gnar normal biçimine geçerken Lulu’nun W – Kapris yeteneğiyle dönüştürüldüğünde, Gnar artık fazladan güçlendirmelere sahip olmuyor ve Mega Gnar’ın saldırılarını, kritik vuruş animasyonlarını ve parçacıklarını kullanmıyor.
  • Cho’Gath’ın R – Ziyafet yeteneğinin infaz göstergesi artık kopyalar üstünde de doğru biçimde gösteriliyor.
  • Lux’ın Pasif – Aydınlanma yeteneği artık tek bir hedefi etkileyen yetenek olarak gösteriliyor.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL 9.21 Yama Notları Özeti | Ufak Meta Düzenlemeleri

Yakında Gelecek Kostümler

Vahşi Batılı Ashe

Kostümün 1820 RP üzerinden satışa sunulması bekleniyor.

Vahşi Batılı Darius

Kostümün 1350 RP üzerinden satışa sunulması bekleniyor.

Vahşi Batılı Hecarim

Kostümün 1350 RP üzerinden satışa sunulması bekleniyor.

Bir sonraki yama notlarında görüşmek üzere!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://oagtr.com/anasayfa/red-dead-redempt…imleri-aciklandi/

Red Dead Redemption 2’nin Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Steelseries’in Yeni Sensei 10’u Görücüye Çıkıyor!