in ,

LoL 9.24 Yama Notları Özeti | Sezonun Son Yaması!

9.24 yamasında sezon öncesi dönemin eksiklikleri giderilirken 10. sezona da güzel bir hazırlık yapılıyor. Riot, 10. sezona girmeden önce son hazırlıkları yaparken, gizemli savaşçı Aphelios da Vadi’ye ayak basmış durumda. Ayrıca Aphelios’un gelmesiyle diğer bir Lunari savaşçısı olan Diana’da da ciddi yenilikler bulunuyor. İsterseniz 9.24 yamasının detaylarına geçelim.

Yamada Öne Çıkanlar

Şafağın Asası Soraka, Şafağın Mızrağı Nidalee, Şafakgetiren Karma, Gecenin Silahı Aphelios, Gecenin Dişleri Vladimir, Gecenin Yumruğu Lee Sin ve Gecenin Asası Soraka 12 Aralık 2019’da oyuna geliyor. Şeker Krizi Ziggs, Zilean, Braum ve Evelynn ise 17 Aralık 2019’da çıkıyor.

Dengelemeler

Zayıflayanlar

Güçlenenler

Diana’ya Mini Rework

Diana’nın yetenek seti tamamiyle değişiyor. Riot’ın da belirttiği üzere Diana, koridoruna tam olarak yetkin olabilme konusunda diğer şampiyonlara göre biraz fazla zorluk çekiyor. Özellikle kombosunu eksiksiz yerine getirmek için 6.seviyeyi beklemesi gereken Diana’ya artık daha etkili bir yetenek seti getirilmiş durumda. Kısaca bahsetmek gerekirse Diana’nın eski ultisi artık yeni E yeteneği olarak işlev görürken şampiyona takım savaşlarında etkili olabilecek muazzam bir ulti getirildi. Diana’nın yeni yetenek seti ise şu şekilde:

Rünler

Yenilmez

9.23 yamasından sonra hemen hemen her şampiyonda gördüğümüz Yenilmez Rünü, özellikle menzilli şampiyonlarda fazla etkili olunca 9.24 yamasında zayıflatıldı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PUBG için Yeni Leaderboard Sistemi

Prototip: Heptaş

Arakçı Rünü’ne alternatif olarak getirilen Prototip: Heptaş Rünü’nün mantıklı işlemesi için yürütülen çalışmalar 9.24 yamasında da devam ediyor. Rün, artık  daha da mantıklı işleyerek şampiyona ihtiyacı olan anahtar rünleri sağlıyor.

Görsel Efekt Güncellemeleri

Lux’ın yetenek efektleri de komple güncellendi. Şampiyonumuzun yetenek atışları artık daha ışıltılı.

Giderilen Hatalar

  • Artık sadece True Damage Ekko ve takım arkadaşları onun ay yürüyüşü animasyonunu görebiliyor.
  • Kadim Ejderha Ruhu’na sahip şampiyonlar artık pasifiyle hedef alınamaz hale gelebilen rakipleri infaz edemiyor (örn. Zac’in Pasif – Hücre Bölünmesi, Anivia’nın Pasif – Yeniden Doğuş yeteneği).
  • Teemo’nun E – Zehirli Atış yeteneği artık Kara Hasat’ı doğru biçimde tetikliyor.
  • Yoldaşların saldırıları, Kadim Ejderha’dan kazanılan Ejderha Sureti etkisini artık doğru biçimde uyguluyor (örn. Zyra’nın bitkileri, Shaco’nun kutuları, Heimerdinger’in taretleri).
  • Pratik Zekâ kullanan şampiyonlar, ipucunda belirtilen mana ve enerji miktarını artık doğru biçimde kazanıyor.
  • Shaco’nun R – Halüsinasyon yeteneğiyle ejderleri kesmek artık ruhların nasıl verildiğini ve ortaya çıkan ejderlerin türünü etkilemiyor. Ayrıca Kadim Ejderha’nın ortaya çıkmasını engellemiyor.
  • Şampiyon seçiminde şampiyonları favorilere göre sıralarken, favori şampiyonlar artık doğru biçimde en üstte görünüyor.
  • Darius artık Q – Biçen Balta yeteneğini kullanıp büyü kalkanı olan rakiplere baltasının sapıyla vurduğunda artık iyileşmiyor.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  League of Legends Dünya Şampiyonu: Samsung Galaxy!

Kostümler

Şafakgetiren Karma

Şafağın Mızrağı Nidalee

Şafağın Asası Soraka

Gecenin Asası Soraka

Gecenin Yumruğu Lee Sin

Gecenin Yumruğu Lee Sin Prestij Serisi

Gecenin Dişleri Vladimir

Gecenin Silahı Aphelios

Şeker Krizi Zilean

Şeker Krizi Braum, Şeker Krizi Evelynn ve Şeker Krizi Ziggs

Hextech Swain

Bir sonraki sezonda görüşmek üzere!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hearthstone’un Yeni Genişleme Paketi Descent of Dragons’da Kadim Bir Ejderha Olmaya Hazır Mısınız?

Hearthstone’un Yeni Genişleme Paketi Descent of Dragons’da Kadim Bir Ejderha Olmaya Hazır Mısınız?

2020’nin En Çok Beklenen 11 Oyunu!