in ,

LoL 9.4 Yama Notları Özeti | Yepyeni Görsel ve Ses Efektleri!

League of Legends’ın 9.4 yama notları özetine hoş geldiniz. Bu yama özetinde genel dengelemelerin yanında birbirinden enteresan görsel ve ses efektlerine tanıklık edeceksiniz efendim. Geçtiğimiz günlerde duyurulan Kayle ve Morgana güncellemesi bu yamayla beraber Vadi’ye inmese bile bu iki şampiyonumuzu beklerken oldukça renkli yeniliklerle karşılaşabilirsiniz. İsterseniz yama notlarını özetlemeye başlayalım.

Dengelemeler

Özellikle Rurf modu ile bazı şampiyonlar oldukça fazla ön plana çıkmaya başlamıştı. Yetenek atışlarının havada uçuştuğu bu mod sonrası fazlasıyla baskın olan birkaç şampiyon 9.4 yamasıyla beraber zayıflatılıyor. Ayrıca neredeyse herkesin beklediği Yasuo zayıflatması da bu yama ile beraber gelmiş durumda.

Zayıflayanlar

Düzenlenenler

Güçlenenler

Rünler

 Yenilmez “Güncellendi”

Yenilmez rününün sağladığı anlık hasar, aşama aşama artacak şekilde güncellendi. Yani oyuncular artık rünün güç toplama evresine razı olmak zorunda. Ayrıca Yenilmez rününün sağladığı saldırı gücü yerini değişken kuvvete bırakmış durumda. Anlaşılacağı üzere bu rün artık büyücülerin de gözdesi olacak. Bakalım ortaya nasıl dizilimler çıkacak?

Yapılan Güncelleme:  Hasar veren saldırılar ve yetenekler 1-18. seviyelerde 3 saniyeliğine (yakın dövüşçü şampiyonlar için 8 saniye) 3-15 Değişken Kuvvet sağlar. En fazla 5 yük biriktirerek, azami 15-75 Değişken Kuvvet sağlar. 5 yüke ulaştığında, şampiyonlara verdiğin hasarın %10’u gerçek hasara dönüşür ve seni aynı miktarda iyileştirir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  CS:GO 15 Eylül 2017 Güncellemesi

İlk Minyon Dalgaları

Üst ve alt koridordaki ilk minyon dalgaları, harekete geçtikten sonra daha uzun bir süreliğine hayalet etkisi kazanıyor.

Şampiyon Görsel ve Ses Efekti Güncellemeleri

Günden güne yenilenen League of Legends evreninde görsel ve ses efekti bakımından geride kalmış bazı şampiyonlar 9.4 yamasıyla beraber güncellendi. Bu şampiyonlarımız artık yetenek atışı bakımından yepyeni görsel ve ses efektlerine sahip.

Şampiyon Animasyon Güncellemeleri

Görsel ve ses efekti güncellemelerinin yanısıra bazı şampiyonlar da animasyon olarak güncellendi. Aşağıda yer alan şampiyonlarımızın yetenek atışı, temel koşma, hareket halindeyken durma ve hızlı koşma animasyonları komple yenilenmiş durumda.

Dereceli

Bu yamayla beraber dereceli sistemi için de ufak tefek güncellemeler yapıldı. Bu güncellemeler ise şu şekilde:

 • Şampiyonluk Aşaması 20 Şubat’ta açılıyor.
 • Bir dereceli ifadesi kazandıktan sonra, terfi serilerinizi tamamladıkça ve yükseldikçe ifade de gelişecek.
 • Yeni bir kümeye terfi ettiğinizde oynatılan kutlama animasyonları artık sihirdar adınızı da içeriyor.

Giderilen Hatalar

 • Koleksiyon ve Profil sekmelerindeki hata ayıklama metni düzeltildi.
 • Neeko’nun yetenek gücü, saldırı gücünden daha yüksek olduğunda W – Kandırıkçıyeteneğinin pasifi artık kulelere düzgün bir şekilde hasar veriyor.
 • Kalista artık yeterli manaya sahip olmadığında E – Ciğerini Sök kullanamıyor.
 • Anivia’nın Q – Buz Kütlesi ve R – Buzul Fırtınası yeteneklerinin yavaşlatma etkisi parçacıkları, artık rakiplerin üzerinde gereğinden fazla kalmıyor.
 • Twitch R – Zehir Salvosu ile Bombardıman Topu’nun azami menzilinden saldırdığında, Enerji Dolu etkileri artık doğru bir şekilde tetikleniyor.
 • Urgot’un R – Ölümden Beter infaz göstergesi, artık Urgot öldüğünde rakiplerin üzerinde belirmiyor.
 • Yüklenebilir yeteneklerin (örn. Varus, Q – Deşen Ok) bazen kullanılamayıp, yetenek bekleme süresine girene kadar şampiyonun yüklenme süresinde başka bir şey yapamadığı hata giderildi.
 • Karnaval Anivia’nın şaka, kışkırtma, dans, gülme, katledilme ve boş durma animasyonlarında oynatılan ses efektleri düzeltildi.
 • Çelik İntikam Miss Fortune’un katledilme, sığınak ve Dönüş animasyonlarında oynatılan ses efektleri düzeltildi.
 • “Denetim Kaybı Arayüzü”nü kapatmak artık özelliği sonraki oyunlarda da devre dışı bırakıyor.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PALADİNS AÇIK BETA 53 YAMA NOTLARI | SUNSATİONAL

Yakında Gelecek Kostüm ve Renkler

Origami Anivia, Origami Nunu ve Willump

Böylelikle League of Legends 9.4 yamasını özetlemiş olduk efendim. Kısaca oyuna gelen değişiklikler bu şekilde. Şöyle bir baktığımızda bu yamayla daha çok görsel anlamda bir güncelleme yapılmış. Bu görsel şölene Kayle ve Morgana güncellemesinin de eşlik etmesi bekleniyor. Bir sonraki yamada buluşmak üzere, Vadi’de iyi eğlenceler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2019’un İlk Türkçe RPG Oyunu Valhalla Online Yayında!

#OAGTRÇekiyor – Oyuncu Klavyesi Ödüllü Oyun Fotoğrafçılığı Yarışması!