in ,

LoL 10.11 Yama Notları Özeti | Geniş Çaplı Nişancı Güçlendirmeleri!

Nişancı Metası Sonunda Düzeliyor Mu?

League of Legends evreni, 10.11 yamasıyla beraber ebedi bir fırtınaya sürükleniyor. Uzun bir bekleyişin ardından Vadi’nin popüler şampiyonu Volibear, yepyeni haliyle karşımıza çıkıyor.

Volibear Oynanış Önizlemesi

Önizlemeden görebildiğimiz kadarıyla yeni Volibear, kulemizin gölgesinde otursak bile bizi rahatsız etmeye cüret edebilecek cinsten.

10.11 yamasının diğer bir önemli haberine gelecek olursak; Riot, 8.sezondan bu yana alt koridorda sıkıntılı zamanlar geçiren nişancı şampiyonlara yardım eli uzatmaya karar verdi. Bununla beraber bazı nişancı şampiyonlar ve temel nişancı eşyaları hatırı sayılır şekilde güçlendirildi. Bakalım bu durum metaya ne kadar etki edecek? Yamanın genel öne çıkanları ise şu şekilde:

Yamada Öne Çıkanlar

Astronot Poppy, Astronot Gnar ve Astronot Bard 28 Mayıs 2020 tarihinde çıkıyor.

Nişancı Şampiyonlar

Bilindiği üzere çoğu nişancı şampiyon özellikle oyunun erken safhalarında destek şampiyonlarına oldukça bağımlı. Büyük dayanıklılık problemleri çeken bu şampiyonlar 10.11 yamasında bir miktar güçlendiriliyor. Böylelikle nişancılar başarısız olduklarında çok fazla geriye düşmeden kolayca toparlayabilecek. Riot bununla beraber metanın en dengesiz kısmı olan nişancı problemini de ortadan kaldırmayı planlıyor.

Genel Değişiklikler

Aşağıdaki şampiyonların taban can ve can büyüme oranları arttırılmış durumda.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Finalin Adı Belli Oldu

Görünüşe göre nişancı havuzunun büyük bir kısmı güçlendirilmiş. Ayrıca Riot, oynanma oranlarını da göz önünde bulundurarak üst koridorda tercih edilen nişancılara da güçlendirme getirmiş. Güçlendirmeler bu koridordaki nişancıların mekaniklerine doğrudan etki edecek cinsten. Üst koridorda güçlendirme alan nişancılar ise şu şekilde:

Son olarak güçlendirilen nişancı eşyalarına bir bakalım. Bu güçlendirmelerle birlikte belirtilen nişancı eşyaları artık daha fazla hareket hızı sağlıyor. (eskiden %5 şimdi %7)

Şampiyon Görsel Efekti Güncellemeleri

Riot, yetenek efektleri iyi olduğu halde isabet alanı biraz belirginleştirmek için Cassiopeia’nın yeteneklerine ufak tefek görsel efekt güncellemeleri getirdi. Bununla beraber Cassiopeia’nın zehirsel saldırıları artık daha belirginleşecek.

Giderilen Hatalar

 • Jhin’in Pasif – Suflör yeteneğinin minyon ve canavarlara yönelik dördüncü atışı artık iptal edilemiyor.
 • Jhin artık boşta dururken dördüncü atışıyla rakipleri ve canavarları otomatik olarak hedef almıyor.
 • Ustalık Aşaması’ndan düşen oyuncular artık her zaman Elmas I’de 75 LP’yle başlıyor.
 • Yeni alınan Clash sancağı çerçevelerinin oyun içinde veya Profil sekmesinde görünmemesine yol açan hata giderildi.
 • Sylas artık R – Gasp yeteneğiyle Jax’in Büyük Ustanın Kudreti yeteneğini çaldığında Pasif – Petrisit Patlaması yeteneğinde ilave saldırı hızı kazanıyor.
 • Sylas’ın çalınan Karthus ultisiyle (R – Ağıt) tüm rakiplere hasar vermemesine yol açan hata giderildi.
 • Singed artık Warwick’in R – Sonsuz Şiddet yeteneğiyle sindirilmişken E – Tut Savur yeteneğini kullanamıyor.
 • Malzahar’ın E – Lanetli Kehanet yeteneğinin zayıflatması artık zombi Sion’u yeteneğin etkisi sırasında katledince en yakındaki hedefe sıçrıyor.
 • Aatrox artık Pasif – Ölümün Ulağı veya E – Karanlık Hücum yetenekleriyle, Pasif – Granit Kalkan yeteneği etkin bir Malphite’a saldırdığında iyileşiyor.
 • Gragas artık E – Vücut Darbesi yeteneğini duvarın içinden kullanıp bir hedefe çarptıktan sonra ikinci bir hedefe Sıçra attığında birbirinden makul ölçüde uzakta duran iki rakibi sersemletemiyor.
 • Lissandra’nın Donmuş Köleleri artık yakınındayken takım arkadaşı sayılıp kule barikatı altınının bir kısmını kazanmıyor.
 • Oyuncular artık nötr bir hasar kaynağı (minyon, canavar, kule vs.) tarafından katledildiğinde, erken safhada katledilenlere verilen sığınak etkilerinden faydalanamıyor.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | Dota Plus Yaz Güncellemesi

Yakında Gelecek Kostümler

Astronot Poppy Astronot Gnar

Astronot Bard

Bir sonraki yama notlarında görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borderlands: The Handsome Collection Epic Store’da Ücretsiz Oldu!

Nvidia Valorant İçin İlk Sürücü Güncellemesini Sundu!