in , ,

PUBG- Yeni Güncelleme Sistemi ile 21. Hafta Güncelleme Notları

23 Mart’ta Erken Erişim olarak başladığı tarihten itibaren ellerinden geldiğince bizleri her konu ve yapılan geliştirmeler hakkında bilgilendirdiler. Bu süreç boyunca oyun için haftalık ve aylık 14 farklı güncelleme yayımlandı.

Bugün ise bu güncelleme düzeninin değiştirileceği hakkında bir bildiri yayınlandı. Belirli zaman aralıklarına sıkışmış güncellemelerin kısa bir test sürecine ve olumsuzluklara yol açması sebebiyle oyunun final sürümü çıkana kadar ‘planlı haftalık ve aylık güncellemeler’ çıkarmaktan vazgeçen PUBG ekibi güncellemelerde yüksek kaliteyi korumak ve en iyi içeriği sunmak amacıyla daha uzun aralıklarla tam olarak hazırlanmış güncellemeler yayımlayacak. Bu hatalı güncellemelere en basit örnek olarak son zamanlarda gelen ağ gecikmesi sorunlarını örnek verebilirim.

Haftalık güncellemeler yayımlanmayacak olmasına rağmen, test sunucuları çok daha aktif kullanılacak ve gerektiğinde hata düzeltmelerini yayımlayacaklar. Bu şekilde, yayımlanmak istenen yeni bir özelliğe sahip olduklarında, kapsamlı topluluk geri bildirimi sayesinde hataları en aza indirgemeyi düşünüyorlar. Bununla birlikte her güncelleme ile yapılan değişikliklerin özetleri ise sitemizde verilmeye devam edecek.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Borderlands 2 VR Tanıtımı Yayınlandı!

Unutmadan son bir haftalık güncelleme notu daha paylaşıldı. (Evet güncellemeyi ben de beklemiyordum.) Bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Hadi hemen güncelleme notlarına bakalım, ardından birkaç kişisel düşüncemi belirteceğim.

HATA DÜZELTMELERİ

  • İstemci çökmeleri kısmen düzeltildi.
  • Haritadaki işaret görüntüsüyle ilgili bir hata düzeltildi.
  • Takım oyununda yeniden bağlanma özelliğiyle ilgili bir takım hatalar düzeltildi.
  • Oyuncunun araçta enerji içeceği içerken içme aksiyonunu durdurmak için F’ye basıldığında araçtan inmesine sebep olan hata düzeltildi.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  400 Kişilik Battle Royale Adını Buldu: Mavericks Proving Grounds

Güncelleme notları bu kadar. Şimdi birkaç bilginin ardından kişisel görüşlerime geçelim arkadaşlar.

Oyunun tam sürümünün çıkarılacağı zaman çizelgesi konusuna da değinen PUBG ekibi tam sürümün çıkış tarihinde bir değişim olmadığını, sadece güncellemelerin verileceği zamanın belirsiz olduğunu söylüyor. Son olarak kişisel görüşümü belirtmek gerekirse oyun ile ilgili yapılması gereken çok iş var. Oyunu ne kadar mükemmel sunmak isteseler bile her güncelleme ile yeni hatalar geliyor ve bunlarla uğraşmak zorunda kalıyorlar. Ne dersiniz bug konusunda Ubisoft’u yerinden ederler mi? 😀


Ayrıca sitemizdeki bildirim sistemimizi yeniledik. Gündemdeki önemli oyun, teknoloji ve eSpor haberlerini, son dakika gelişmelerini anında öğrenmek için sol alt köşedeki butona tıklayıp bildirimleri açmanız yeterli. İyi eğlenceler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NBA 2K18 Fragmanı Yayımlandı!

Euro Truck Nedir?