in ,

Şampiyon Güncellemesi: Urgot!

Çok uzun bir süredir beklediğimiz an nihayetinde geldi. Bildiğiniz üzere Urgot yetenekleri ve oynanışı bakımından rolünü tam olarak belirlemekte zorlanan bir karakterdi. Başından beri Urgot, aslında yetenekleri bakımından oyuna uyum sağlayabilse bile oyuna getirilen güncellemelere ayak uydurabilmesi açısından yenilenmeye gitmek zorunda kaldı. Çok bekletmeden gelin güncellenmiş karakterimizin yeni yeteneklerine bir göz atalım:

  • Pasif: Dehşet Saçar:

Urgot, bacaklarından biriyle aynı yönde saldırması hâlinde bu bacak ileriye doğru alevler saçarak koni şeklindeki bir bölgedeki düşmanlara fiziksel hasar verir ve ardından bacak bekleme süresine girer. Birkaç saniye içerisinde art arda yapılan vuruşlar giderek daha az hasar verir.

  • Q: Çürüten Bomba:

Hedeflenen noktaya yakınındaki rakiplere fiziksel hasar veren ve onları yavaşlatan bir bomba fırlatır. Eskisi gibi Urgot isabet almış rakiplere kilitlenir.

  • W:İmha:

Urgot bir kalkan kazanır, kilitlendiği rakiplere öncelik vermek şartıyla en yakınındaki hedefe hızla ateş açar ve eğer mümkünse Dehşet Saçar yeteneğini tetikler. Urgot, ateş ettiği sırada daha yavaş hareket eder ama dışarıdan gelen yavaşlatma etkilerine karşı direnç kazanır.
Urgot bu süre boyunca şampiyonlar dışındaki birimlerin üzerinden geçebilir ve normal saldırılarını kullanamaz.
  • E: Horgörü

Şampiyonlar dışındaki birimler, Urgot’un hücumu sırasında ezilmeleri hâlinde hasar alır ve kenara savrulur.

  • R: Ölümden Beter:

Urgot isabet ettiği ilk rakip şampiyona saplanan bir hex-delgi işareti fırlatır, ardından şampiyona kilitlenir, fiziksel hasar verir ve onu yavaşlatır.
Eğer hedef, delgi ona saplıyken belli bir can değerinin altına düşerse Urgot Ölümden Beter‘i yeniden kullanarak hedefi sindirir ve yavaş yavaş kendine doğru çekmeye başlar. Hedef kendisine ulaştığında da onu infaz eder. Rakip şampiyon yeteneğin ikinci kısmı sırasında hedef alınamaz ve bu etki yalnızca Urgot’u katlederek sonlandırılabilir.
Eğer Urgot hedefini infaz etmeyi başarırsa etraftaki diğer tüm rakipleri dehşete kapılır.(Blitzcrank buna alınacak gibi.)

 

Yeteneklerden de görüldüğü gibi Urgot’un yetenekleri eskisine nazaran daha işlevsel ve eğer karşımıza gelirse bizi epey zorlayacağa benziyor. Yetenekleri göz korkutsa da Urgot’un hareket ve sıvışma kabiliyetleri artık daha az. Ancak yine de bu haliyle bile göz korkutmaya yetiyor da artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CS:GO 7 Temmuz 2017 Güncellemesi [Ses Hatası Çözümü]

Dota 2 | 7 Temmuz 2017 Güncelleme Notları