in ,

Vadideki Demirci Ornn! ”Dağdan İndim Vadiye”

League of Legends’in ufuklarda görünen yeni bir şampiyonu var; Ornn. Ornn’un ilk bakışta klasik bir şampiyon gibi görünmesi sizi aldatmasın, pasifleriyle birlikte oyun akışına yeni bir soluk getiriyor efendim. İsterseniz çok bekletmeden yeni şampiyonumuzun yeteneklerine bir göz atalım.

Pasif: Yaşayan Ocak ve Usta Zanaatkar

Oyuna getirdiği yeniliklerden biri olan bu pasifi sayesinde Ornn markete gitme gereği duymaksızın gerekli altın karşılığı kendi eşyasını yapabilecek. Bununla beraber Ornn markete gitmeden eşya alabilen ilk ve tek şampiyon. Tabii ki bu kadar değil, kendine müslüman olmayan şampiyonumuz takım arkadaşlarının eşyalarına da bir kereye mahsus olmak üzere geliştirme yapabiliyor. Şimdiden epey bir göz korkutuyor.

 

Q: Volkanik Patlama

Ornn rakibe fiziksel hasar veren volkanik bir yarık gönderir. Çok geçmeden engel görevi gören bir duvar çıkartır. Hasara maruz kalan rakiplerin hareket hızı azalır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL 9.4 Yama Notları Özeti | Yepyeni Görsel ve Ses Efektleri!

https://youtu.be/6wwMmSHnjhE

 

W: Harlı Ateş

Ornn durdurulamaz hale gelir kalkan kazanıp alev kusmaya başlar. Alevlere maruz kalan rakipler mevcut can değerlerine eşdeğer büyü hasarı alır. Son alevlerden nasibini alan rakipler ”kavruk” olarak işaretlenir ve eğer Ornn normal saldırı yaparsa bu rakipler geriye savrulur.

Ayrıca ”kavruk” olarak işaretlenmiş rakipler sersemletme etkilerine maruz kalırlarsa sersemletme süresi daha da uzun sürer.

 

E: Kavuran Hücum

Ornn hiddetle atılır ve yolundaki rakiplere hasar verir. Eğer rakipler duvar kenarındalar ise Ornn tarafından havaya savrulurlar.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  League of Legends 8.1 Yama Notları

Üzülerek belirtmeliyiz ki Ornn bu yeteneği sayesinde şampiyonlar tarafından oluşturulmuş yüzey şekillerini de yok edebiliyor. (”Anivia-W yeteneği” ”Jarvan-R yeteneği” vs.)

 

R: Ocağın Çağırısı 

Ornn hedef bölgeye elemental çağırır. Elemental artan bir hızla Ornn’a doğru gelir ve geldiği yol boyunca rakiplere büyü hasarı verir. Ayrıca Ornn bu yeteneği tekrar kullanarak imleç doğrultusunda hücum edebilir. Bunu kullandığında Elementale çarparsa elemental yön değiştirip o yön doğrultusunda belli bir mesafe yol alır ve yine büyü hasarı uygular. Hasara maruz kalan rakipler sersemleyip havaya savrulur.

Elementalin hasarına uğrayan rakipler ”kavruk” olarak işaretlenir.

 

Ornn dostlarını koruyup kollarken düşmanlarını en acımasız bir şekilde yargılayacak gibi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın En İyi 5 Ücretsiz İndie Oyunu #3

Pubg 20. Hafta Güncelleme Notları