in , ,

Yenilenen Silahlarıyla H1Z1 Eylül Güncellemesi

Bu hafta Combat Güncellemesi‘nin lansmanı ile, H1Z1‘in gelecekteki yol haritasına bir göz atma şansı buluyoruz. Geri bildirimlerimiz, Combat Güncellemesi‘nin şekillenmesinde çok önemli bir araç oldu. Artık herşey tamamlandığından, vizyolarını bizimle paylaşıyorlar. H1Z1‘in mantığını ise resmen, yeniden tanımlıyorlar.

Neyse biz şimdi konumuz olan H1Z1‘in vizyonuna dönelim. H1Z1‘in mantığı hızla, tempoyla ve aksiyon ile dolu bir oyun türü olmasıdır. H1Z1‘i, PUBG ile olan yarışmadan ayıran şey budur. PUBG çok net bir şekilde, H1Z1‘e göre yavaş tempolu, taktik bir deneyimdir (Kişisel görüşüm olarak arada belirtmek isterim ki PUBG şuan açık ara daha iyi ilerliyor). Ve kesinlikle bu vizyonu yerine getirmişlerdir. Önümüzdeki aylarda, oyuna gelecek tüm güncellemeler ve özellikler, H1Z1‘in vizyonuna tam olarak yön vermeye odaklı olacak diyorlar. Aman diyorum, düzelteceğim diyerek oyunu iyice batıran firmalar kervanına karışmazlar umarım.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Control ve 16 Oyun Daha Xbox Game Pass'e Geliyor! | Xbox Game Pass'e Aralık Ayında Eklenecek ve Çıkartılacak Oyunlar!

Bugün, önümüzdeki birkaç ayda eşleşmeleri hızlandırıp neyi, neye göre harekete geçireceğini bizlerle paylaşmak isteyen H1Z1 ekibi ayrıca bizlere bir fotoğraf da bırakmış.

Amaç, yağmanın sıkıcı yönlerinden kurtulmak ve oyunu hızlandırmak için güç ilerlemesine (yeni zırh ve silahlar) ve araçlara daha fazla önem vermek deniyor bize.

Bu temel oyun ilkelerine dayanarak, tipik bir H1Z1 eşleşmesinin nasıl gerçekleşeceğini görebiliriz: Maç ilerlemeye devam ettikçe, birden fazla sandık aynı anda arenaya atılmaya başlayacak (sandıktan kast olarak airdrop). Bu havadan düşen sandıklar, rekabette üstünlük sağlamak için arenada bulunan silahların iyileştirilmiş çeşitleri ile yüklü olacak. Başka seçeneğiniz var: Agresifleşin ve bu airdropları rakibinizden önce yakalayın veya rakibinizi aşmaya çalışın ve ilk hamleyi yapmalarına izin verin. Malzemeler, dalga dalga gelecek ve oyun devam ederken daha güçlü silahlar gelecek. Oyun sonlarındaki aksiyon ortamında son sağ kalan olmak istiyorsanız eğer tavsiyem ekipmanlarınızı yeni nesil silahlardan oluşturmanız.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Desperados III'ün Yeni Fragmanı Yayınlandı!

Bunun cesur bir hareket olduğunu biliyoruz ve kalite çubuğunu yükseltmeye devam ederken, mümkün olan en iyi deneyimi oluşturmak için kendimizle meydan okuyoruz.” diyen geliştirici ekip, aynı zamanda Erken Erişim‘den de kurtulmak istediklerini belirtti.

 

 

Günün sonunda, amaçlarının bize daha fazla seçenek sunma oluğunu öğreniyoruz. Daha kısa eşleşme sürelerine ve oyun içi güç ilerlemesine (yeni iyileştirilmiş silahları alma yarışı) odaklı olan bu yeni yarış konusunda herkesin farklı bir görüşü olacaktır elbet. Ama ben heyecanlanmadım değil. Düşünsenize, yeni silah çeşitleriyle oyunun eski sıkıcılığından kurtulduğunu! Ne güzel olurdu.

 

2 Yorum

Bir Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CS:GO’da Rütbe Atlamak İçin Yapmanız Gereken 10 Şey

Stardew Valley’de Büyücüler