in ,

16 Yaşındaki 2 Türk Geliştiriciden Yeni Oyun: “Let’s Cube!”

Günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte hızla artan Android oyun sektörüne Türk geliştiricilerin de ilgisi son derece büyük. Hızla globalleşen dünyada insanlar artık evlerinde, internet kafelerde oturup saatlerce bilgisayar oyunu oynamaya vakit ayırmaktansa, cep telefonlarından oynanan basit ve eğlenceli oyunları oynamayı tercih ediyor. Lafı fazla uzatmadan Let’s Cube! hakkında biraz bilgi verelim.

Programlamada Ahmet İkbal Adlığ’ın, tasarımda ise Emrullah Aygün’ün bulunduğu Let’s Cube! oyunu hakkında biraz bilgi edinelim.
“Projeye başlamadan önce elimizden gelenin en iyisini yapalım diye karar almıştık ve öyle de yaptık. Bu zaten ilk oyunumuz değildi, önceden tecrübemiz olduğu için de bizi pek zorlamadı. Kısaca oyunumuzdan bahsedeyim. Oyunun adı “Let’s Cube”. Oyundaki amaç 511 kombinasyondan rastgele seçilen ve sağ üstte gösterilen şekli orta bölümde bulunan 9’lu karelere tıklayarak çizmek. Tabii bu kadar basit değil. Bu şekil arada dönüyor ve eğer hafıza moduna girilirse de belli bir süre içinde siliniyor.”

Oyundaki diğer modlar ise şu şekilde:
1-Zamana Karşı Mod: 30 saniye içinde en yüksek skora ulaşılmak için oynanılıyor.
2-Ani Ölüm Modu: Amaç, verilen şeklin direkt olarak aynısını yapmak. Yanlış bir kareye basılınca oyun bitiyor. Yine aynı şekilde 30 saniyelik bir süre var.
3-Hafıza Modu: Verilen şekil birkaç saniye ekranda durup sonra siliniyor. 30 saniye içerisinde en yüksek skora ulaşabilmek hedefleniliyor.
4-Ayna Modu: Bu en zor mod olsa gerek. Rastgele 1 eksen seçiliyor ve bu seçilen eksene göre şeklin yansıması yapılması isteniyor. (Biz pek beceremedik bunu.)
5-Sonsuz Mod: Bu modda ise bir süre veya zorluk kısıtlaması olmadan eğitim amaçlı oynanılıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Rainbow Six Siege ve For Honor'a Crossplay Mi Geliyor?

Hem Türkçe hem de İngilizce dil seçeneği bulunan Let’s Cube! yakında İOS için de çıkış yapacak. Buraya tıklayarak oyunu Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anime İncelemeleri #1 – Lostorage Incited WIXOSS

Assassin’s Creed Rogue