in ,

200 Bin Lira Ödüllü Fenerbahçe – Galatasaray Zula Derbisi Başlıyor!

Zula Süper Lig’inin 200.000 TL ödüllü 2. sezonunun ilk derbisini, Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe oynayacak. 26 Ekim Cuma günü saat 20.00’de başlayacak derbi maçı Zula Youtube, Facebook ve Twitch kanallarından canlı olarak espor severler tarafından takip edilebilecek. Yeşil sahaların rekabetini espora taşıyacak derbiye özel, Zula Market’te GS ve FB logolu ürünlerde indirimler olacak.

Türkiye’de esporu destekleyen kurumlardan biri olan InGame Group tarafından yaratılan, Zula Oyun tarafından gerçekleştirilen Zula Süper Lig’inin 2. sezonu yine kıyasıya mücadeleye ev sahipliği yapıyor. 19 Ekim’de başlayan toplam 800.000 TL ödüllü Zula Süper Lig’inin 200.000 TL ödüllü 2. sezonun ilk derbisi 26 Ekim Cuma günü Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe tarafından oynanacak. 20.00’de başlayacak derbi heyecanı; Zula Youtube, Facebook ve Twitch kanallarından takip edilebilecek. Bu sezon yaptıkları yeni transferlere kadrolarını daha da güçlendiren iki takımın aralarında yaptıkları maçlar, önceki sezon toplamda 1 milyondan fazla izlenmişti. 

Yakın dönemde Galatasaray Espor’un as kadrosuyla yolları ayrılan Muhammed “Growe” Ercan,  bu derbide eski takımıyla 1907 Fenerbahçe formasında mücadele edecek. Daha önce yaptıkları maçlarda finalde Galatasaray Espor’a iki kez kaybeden 1097 Fenerbahçe’nin bu derbideki performansı merak ediliyor.

Zula – Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe

Dokuz hafta sürecek Lig’de toplam 90 maç gerçekleşecek. Maçlar Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri oynanıyor. 16 Aralık’ta Lig aşamasının bitmesinin ardından, 22 Aralık Cumartesi – 23 Aralık Pazar günü oynanacak offline finaller, Demirören İstiklal’de açılacak Nonstop Zula Espor Merkezi’nde yapılacak. Süper Lig maçları Zula Youtube, Facebook ve Twitch kanallarından canlı olarak espor severler tarafından takip edilebiliyor.

Geçen sezon Rekabet Turnuvası’nda 512 takım arasından elenerek gelen Bursa Espor ve İstanbul Espor Kulübü Süper Lig’in 2. sezonunda yer alırken; Lig’teki takım sayısı sekizden ona çıkacak. Transfer döneminin kapanmasının ardından bu sezon takımları kadrolarında da değişiklik oldu. Toplamda 800.000 TL ödüllü Zula Süper Lig’inin 2. Sezonunun toplam ödül havuzu ise 200.000 TL olacak.

Zula Süper Lig’de geçen sezon

Zula Süper Lig’in birinci sezonu büyük bir heyecana sahne olmuştu. Yeşil sahada yıllardır süren Galatasaray – Fenerbahçe rekabeti, 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor Kulüpleri arasında lig boyunca devam etti. Uzun süre birinci sırada yer alan 1907 Fenerbahçe, son hafta birincilik bayrağını Galatasaray’a devrederken, Zula Süper Lig 1. Sezon Şampiyonu Galatasaray Espor olmuştu. Galatasaray Espor 1907 Fenerbahçe, Zula Süper Lig finalini ekranları başında 100 binin üzerinde kişi izlemiş, toplamda ligin izlenme sayısı üç milyonu geçmişti. 

Siz bu derbi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce evine gülümseyerek giden takım hangisi olacak? Fikirlerinizi paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Battlefield V’in Battle Royale Modu ”Firestorm” Ne Zamana Gelecek?

Enes Batur’un “Finali” Hakkında