in , ,

2019 KMF Şampiyonu 1907 Fenerbahçe!

1907 Fenerbahçe 2019 KMF’yi nasıl kazandı? Bugüne kadar katıldığı bütün KMF’leri kazanan SUP nasıl kaybetti?

2019 Kış Mevsimi’nin en iyi iki takımı karşı karşı karşıya geldi. Bir tarafta katıldığı tüm KMF’leri kazanan SUP diğer tarafta ülkemizi uluslararası alanda iyi bir şekilde temsil etmiş olan 1907 FB vardı. FB bu seriyi 3-0’lık çok net bir skorla kazandı ve kupayı müzesine götürdü.

1. Oyun

Hepimizin bildiği üzere oyun içi mekanikler, taktikler, görevler oyunun sonucunun belirlenmesinde  önemli rol oynasa da takımların seçim ekranın avantaj sağladıklarını görüyoruz. FB sezon boyunca üst koridor, ormancı ikilisi ile oyunları domine etti, SUP ise tam tersine alt koridora yaptığı yatırımlar ile maçları kazandı. KMF’de izlediğimiz İlk maç da sezon içinde oynanan oyunlara benzerdi. Ruin’e Ryze’ı verdiler ve Ryze orta oyundan sonra bir canavara dönüştü. Orta oyunda güçlü olan bir savaş kompozisyonu oluşturan SUP oyuna rakip takımın mavi güçlendirmesinin olduğu tarafta aldığı skorlar ile hızlı ve avantajlı başladı fakat FB oyunu bir şekilde uzatmasını bildi ve geç oyunda Ryze’ın gücünü iyi bir takım çalışması ile kullanarak SUP’un planlarını mezara gömdü. FB geç oyunda kazanmasını bildi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  God Of War Çıkış Tarihi Açıklandı!

2. Oyun

İkinci oyunda birbiriyle uyumu iyi olan şampiyonlar alsa da SUP, ekip çalışmasının dışında kaldı. FB yine Ryze’ı aldı ve üst koridor farkı oyuna yansıdı. Orta oyun kompozisyonu yapan SUP, oyunu bitirecek hamleleri yapamayınca güzel takım savaşı yapan FB’ye maçı kaybetti. Bu sefer ormanda daha iyi olan Stomaged’i arkadaşları takip edemedi. Öne geçen Syndra’da bekleneni veremeyince Zeitnot hasar yükünü sırtlayamadı.1907 Fenerbahçe’nin bir önceki oyunu kazanmasının nedeni Ryze seçimi iken bu oyunu SUP’un karar hatalarından faydalanarak kazandı. Uzun lafın kısası SUP’un çok tecrübeli bir kadroya sahip olmasına rağmen izleyenlerin dahi alışık olmadığı hatalar yaparak kaybettiğini gördük.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  This War of Mine Temalı Türk Yapımı Kısa Film: Benim Savaşım

3. Oyun

FB son oyunu da afallamış rakibi karşısında hak ederek kazandı ve 3-0 gibi bir skor ile bugüne kadar bütün KMF’leri kazanan SUP’u eli boş gönderdi. Son oyunda şampiyon seçiminde daha çok bireysel tercihler yapan SUP maçı yine eşit götürdü bu sefer üst koridorda FabFab kazandı, Zeitnot’un ellerinde fena sayılmayan bir Vayne gördük fakat bütün bunlar 19 maçtır yenilmeyen takımı yenmeye yetmedi. Fenerbahçe 1907 bu seride bize Worlds’e katılabileceğinin sinyallerini vererek, kupayı kazandı.

Fenerbahçe’yi Worlds yolunda zorlu rakipler bekliyor. FB’yi hem tebrik ediyor hem de başarılar diliyoruz.

Bir Dönem Popüler Olup Sonradan Unutulmaya Yüz Tutan 8 Oyun!

Hayal Kırıklığı Yaratan 10 Oyun…