in ,

A Haber’in Arma 3 Haberi Reddit Üzerinde Konu Oldu

Öncesinde Grand Theft Auto 4 adlı oyunun hile kodlarını bizlere terör örgütünün şifrelenmiş konuşmaları olarak gösteren ancak sonrasında herkesten özür dileyen A Haber, bu sefer TSK’nın PKK’ya yaptığı operasyon şeklinde yayınladığı ”özel” haberinde Arma adlı askeri roleplay oyununa ait görüntüleri kullandı. Facebook sayfamızda bundan zaten bahsetmiştik.

A Haber, oyunun görüntülerini atak helikopterlerinin operasyon görüntüleri ile birleştirdi. Telsiz konuşmaları da monte edildi. Durum anlaşılınca video A Haber tarafından kaldırıldı ama YouTube üzerinde durum aratılınca aşağıdaki gibi birçok örnek karşımıza çıkıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  World of Warplanes Hızla Yükseliyor

https://youtu.be/X47IgWV8I10

Bu durum ülkemizde de çok konuşulduğu gibi, Arma’nın Reddit forumuna da yansımış ve üzerine bir tartışma başlığı açılmıştır.

Turkish news uses Arma 3 footage for "helicopter attack" story. from arma

Arma’nın görüntülerinin bir haber kanalında yayınlanmasının ilk vakası değil bu. 2011 yılında  ITA adlı britanya uyruklu kanal Arma II görüntülerini belgeselinde kullanmıştı. Yani yabancı veya yerli yayın kuruluşları bu durumları sürekli olarak tekrarlıyorlar. CNN de daha bu sene içerisinde Rus Hackerlar üzerine yaptığı bir haberinde Fallout 4‘ün bir mini oyununun görüntülerini kullanmıştı. Durum böyleyken, acaba yayın kuruluşları bizleri ne kadar doğru bilgilendiriyor?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  YouTube'nin Yapay Zekası Yanlışlıkla Yüzlerce Videoyu Sildi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 31 Mayıs 2017 Güncelleme Notları

Dota 2 | 1 Haziran 2017 Güncelleme Notları