in , ,

A Way Out 1 Milyon Kopya Sattı

Co-op oyun türüne yepyeni bir tarz getirmeyi başaran, Unreal Engine oyun motoru ile geliştirilip Hazelight Studios tarafından geliştirimi üstlenen ve Electronic Arts tarafından dağıtımı gerçekleştirilen A Way Out çıkış tarihi olan 23 Mart 2018 tarihinden bu yana toplam 1 Milyon kopya satmayı başardı.

OYUNUN KONUSU NE?

Oyunun konusunu kısaca özetlersek, hırslı bir karakter olarak karşımıza çıkan Leo ve Leo’dan daha sakin bir karakter olan Vincent adlı iki mahkum, hapiste tanışıp bir kaçış planı yaparlar. Oyun genel olarak bu ikilinin kendi aralarında geçen hikayelerini ve kaçışı anlatıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Call Of Duty World War 2 İçin Yeni Beta Trailer Yayınlandı

Oyunun en önemli özelliği ise Co-op türünde hikayeli bir oyun deneyimi sunması. Ayrıca belirtelim ki oyunu sadece 2 kişi oynayabiliyorsunuz. Oyunun tek kişilik bir single-player versiyonu bulunmamakta. Oyunun bir güzel yanı ise, oynayacak 2 kişiden birisinin oyunu alması yetiyor. Bu arada oyunun PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yaptığını da söyleyelim.

Oyun 23 Mart 2018 tarihinde çıktı ve şu anda toplam 1 milyon satış rakamına ulaşmayı başardı. Oyunun geliştirici ekibi Hazelight Studios, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama, ”Oyunumuz yaklaşık 1 ay içerisinde 1 milyon satmayı başardı. Bunun bizim için ne kadar anlam ifade ettiğini, kelimeler tarif edemez. Hepinize desteğiniz için teşekkürler.” şeklinde.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Zula ve Çukur'dan İş Birliği Geldi!

Co-op oyun türüne yepyeni bir tarz getiren böylesine başarılı bir oyunun kısa süre içerisinde böyle bir başarıya ulaşması oyun sektörü için çok önemli bir durum. Umarız A Way out yakın zamanda çok daha iyi başarılara imza atar.

Daha fazla haber için Only A Gamer’ı takip etmeyi unutmayın. Ayrıca her hafta YouTube kanalımızda yayınladığımız 60 Saniyede Haftalık Bülten’i takip etmek için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 7.13b Güncelleme Notları

God Of War İçin İlk İnceleme Puanları Göz Kamaştırıyor!