in , ,

Activision Blizzard’dan Netflix’e Dava!

Activision Blizzard tarafından Netflix‘e dava açıldı! Oyun sektöründe adını duyurmuş olan Activision Blizzard, şirketin üst düzey yöneticilerinden birisinin şirketten ayrılıp Netflix’e geçmesi üzerine şikayetçi olarak dava yoluna başvurdu. Detaylar haberimizde.

activision netflix

Oyun sektöründe ismi oldukça bilinen bir şirket olan geliştirici ve yayımcı Activision Blizzard, dünyaca ünlü medya şirketi Netflix’e dava açtı! Davanın temeli bir çalışana dayanıyor. 2017 yılının Mayıs ayında şirkete katılan Spencer Neumann, Finansal İşler Müdürü pozisyonunda çalışmaktaydı. Sözleşmesi üç yıllık olsa da Neumann, 2018’in son günü 31 Aralık’ta şirketten ayrıldı ve Netflix’te çalışmaya başladı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  House of Gamers Dünya Sıralamasında 1 Numara!

Bu olaydan sonra Activision Blizzard, Netflix’e dava açma yoluna başvurdu. Şirket, üst düzey yönetici olan Spencer Neumann’ın yasal olmayan yollar aracılığı ile ellerinden çalındığını iddia ederek Netflix’ten şikayetçi oldu. Activision Blizzard, Netflix’in rakiplerinden herhangi bir sözleşme yükümlülüğüne dikkat etmeksizin işçi çaldığını düşünmekte. Activision’dan gelen istek maddi yönde. Spencer Neumann’ın ardından şirkette pozisyon doldurma çalışmaları yürütüldüğü ve bunların maliyetinin Netflix tarafından ödenmesi isteniyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hakan: Muhafız 3. Sezon İncelemesi (Spoilerlı)

Netflix tarafından konuyla alakalı bir açıklama gelmedi. Dava süreci ise devam ediyor. Siz Activision Blizzard ve Netflix arasındaki bu dava hakkında neler düşünüyorsunuz?  Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Güncel oyun haberlerini sitemiz oagtr.com üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2’nin Çıkış Zamanı Kesinleşemiyor!

Cyberpunk 2077 GOG

Cyberpunk 2077’yi GOG’dan Alırsanız Paranın %100’ü Şirkete Gidecek!