in , ,

Alan Wake 1.5 Yıl Sonra Tekrar Steam’de!

Müzik lisanlarının sona ermesi sebebiyle Steam’den kaldırılan Remedy’nin başarılı oyunu Alan Wake, 1.5 yılın ardından tekrar Steam’e döndü.

İlk olarak 14 Mayıs 2010’da çıkışını yapan Alan Wake, Metacritic üzerinden 86 gibi yüksek bir puana sahip. Üçüncü şahıs bakış açısıyla oynadığımız korku, macera ve aksiyon türü oyunun hikayesi şu şekilde:

Kitapları çok satan bir yazar olan Alan Wake, karısını tatilde kaybeder. Karısını ararken gerilim içeren garip olayların içine dalan Alan Wake, zor anlar yaşayacaktır. Kötü bir varlık, Bright Falls kasabasına gelir. Alan Wake’in amacı da bu gizemli, korkunç olayların gizemini çözüp karısını bu lanetin içinden kurtarmaktır. Bir televizyon dizisi tadında hikaye sunumuna sahip oyun; bizlere sürekli ilerleyen gizem hissi, aksiyon ve yeri geldiğinde korku deneyimi sunuyor. Psikolojik gerilim hissini bolca yaşayan Alan Wake ile mükemmel maceralara tanık oluyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Xbox Series X Tasarımında Buzdolabınız Olsun İster Misiniz?

Oyun yaklaşık 1.5 yıl önce Steam’den müzik lisanslarının sona ermesi sebebiyle kaldırılmıştı. Microsoft duruma el atarak müzik lisanslarına sahip kurumlarla gerekli görüşmeleri yaptı ve Remedy’nin başarılı oyunu Alan Wake’i Steam’e geri döndürdü. Bu güzel haberi Remedy resmi Twitter hesabından takipçiler ile paylaştı. Aynı zamanda gönderinin altına ek yorum olarak partnerleri ve aynı zamanda oyunun yayıncısı olan Microsoft’a teşekkürlerini iletti. Gönderilen Tweetin çevirisi özetle şu şekilde:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Resmi NBA 2K Espor Ligi Başlıyor!

“Güzel Haber! Alan Wake Steam’e geri döndü. Daha güzel bir haber: oyunun fiyatı, Cadılar Bayramı süresince indirimli olacak, yani oyuna hala sahip değilseniz gidin kopyanızı alın.”

Evet, açıklamada yazdığı gibi oyun Steam’e indirimli bir şekilde geri döndü. Oyun, Cadılar Bayramı süresince %80 indirimle 25 TL yerine 5 TL’ye satılacak. Oyunun orijinal sürümü haricinde Collector’s Edition ve Franchise paketleri de %80 indirimle satılmakta. Oyunu buradan satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enes Batur’un “Finali” Hakkında

Kitapları Olan 12 Oyun