in , ,

AMD ve Intel 30 Yıl Sonra İlk Defa Beraber!

Teknoloji dünyasının sürekli soğuk savaşta olan iki devi 80’lerden sonra ilk defa bir proje için bir araya geldi. Gücünü 8. nesil i7 işlemci ve RX Vega ekran kartından alacak olan diz üstü/kompakt bilgisayarlar yakında görücüye çıkacak. Hadi önce kasaya daha sonra da teknik detaylara bakalım.

Kompakt modelin konsept tasarımı. ‘Gamer’ hatlarıyla ilgi çekici görünüyor!

Dış Detaylar: 
Kasanın sol yanında 3 adet USB 3.0, bir adet USB-C, HDMI, VR portu ve kulaklık girişi bulunuyor.
Kasanın sağ yanı ise adeta bir ‘görsel şölen’ 2 HDMI, 2 Mini Display Port, 2 Thunderbolt ve 4 adet daha USB 3.0 bulunduruyor.

Canavarın İçi:
   Her şeyden önce hemen şahsi bir giriş yapmak zorundayım, insan elinden az daha büyük olan bu ‘cep herkülüne’ 100 wattlık bir soğutma sistemi koyup overclock edilebilmesini sağlamak gerçekten muazzam bir iş.
8. nesil i7 işlemcimiz hyper-threading ve overclock ile 5.0 Ghz gibi muazzam bir güce ulaşabiliyor ve sırf bu güç fantezisi için kasanın bir yanı sadece işlemciyi soğutmaya adanmış. “Ekran kartına ne olacak?” diyenleri duyar gibiyim, işin o kısmı daha da heyecan verici bekletmeden hemen anlatıyorum. AMD bir mühendislik harikası yaparak ekran kartı ve işlemciyi aynı modül üzerine yerleştirmeyi başarmış.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mutant Year Zero: Road to Eden Türkçe Yaması Yayınlandı!
Sol tarafta RX Vega ekran kartımız sağ tarafta ise I7 işlemcimiz yer alıyor!

Dönüp dolaşıp geleceğimiz yer ise muhtemelen yazıyı okuyan herkesin merak ettiği şey: “Peki fiyatı ne kadar olacak?” Maalesef bu konuda henüz net bir rakam yok ama iki farklı model üretileceği ve bunlardan 65W overclock edilemeyenin fiyatı 699$ 100W “alayına gider” modelin ise 999$ olacağı konuşuluyor.
Peki siz bu iş ortaklığı hakkında ne düşünüyorsunuz, NVIDIA’nın pazar payı bu durumdan nasıl etkilenir? Buyrun gelin yorumlarda konuşalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PUBG | 9 Ocak 2018 Güncelleme Notları

Ücretsiz Oyun: Plants vs. Zombies: Game of the Year Edition