in , ,

Anthem’den İki Yeni Fragman!

Kanada merkezli video oyunu geliştirici şirketi Bioware tarafından geliştirilen Anthem için 9 Haziran tarihinde gerçekleşen E3 2018’in EA tarafından gerçekleştirilen ilk konferansında  biri sinematik, diğeri ise oynanış demosu fragmanı olmak üzere iki yeni fragman yayınlandı. Anthem ayrıca konferansın sonuna saklandı. Ellerindeki en büyük kozu sona saklayan EA, Anthem için umutlu gözüküyor.

NE ANLATIYOR BU OYUN?

Oyunun hikayesi öyle çok etkileyici değil önce onu söyleyeyim. Tanrılar tarafından terk edilen dünya, kaos içerisinde kalıyor. Karanlık bir grup, insanlığı tehdit ediyor ve bunun için en fazla dört kişilik gruplar kurarak bu tehdidi ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Oyunda büyük Boss’lar olacak gibi gözüküyor ancak oyunun oynanış demosunun sonunda Boss’u gördükten sonra fragmanın bitmesi beni hayal kırıklığına uğrattı. En fazla dört kişiden oluşan gruplar kuruyoruz demiştim. Buradan anlayacağınız gibi paylaşılan bir dünya oluşturulmaya çalışılmış. Oyun CO-OP desteğini bize sağlam bir şekilde hissettirecek gibi duruyor. Ayrıca şunu da belirteyim, oyunu isterseniz singleplayer olarak oynayabiliyorsunuz, illa gruplar ile savaşıyorsunuz diye CO-OP oynamanız gerekmeyecek.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Halo Oyunu Yeni Xbox ile Beraber Gelecek!

YAŞAYAN BİR DÜNYA

Fragmandan sonra yapılan soru cevap kısmında Bioware çalışanları, sorulan soruları yanıtladılar. Bu sorular sayesinde oyun hakkında daha fazla bilgiye sahip olduk. Çalışanlara göre CO-OP desteği oyunun hikayesinin çok güzel ilerlemesini sağlayacak. Yaşayan bir dünya yarattıklarını ifade eden çalışanlar, karakterler arasındaki etkileşimin epey derin olacağını düşünüyorlar ve bu yüzden CO-OP özelliğinin bu oyunda çok önemli olduğunu belirtiyorlar. Bioware çalışanlarının demek istedikleri, CO-OP olması hikayeyi kötü etkilemeyecek, multiplayer odaklı bir oyun gibi asla düşünmememizi istiyorlar. Oyunun hikayesine önem verilmiş anlayacağınız. Mass Effect ve Dragon Age dünyalarını örnek vererek, Bioware’in önceden yarattığı dünyalarda tekrar bulunmak istediklerini ve Anthem’de bunu sağlayacaklarını söylüyorlar.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  GreedFall Teaser Trailer'ı Yayınlandı

Oyunda dört adet farklı zırh bulunmakta. Ranger, Colossus, Storm ve Interceptor. Bu da demek oluyor ki bu dört farklı zırh bizlere dört farklı oynanış stili sunacak. Bu zırhlar hakkında çok fazla bilgi verilmedi ama oynanış demosunda az da olsa farklı saldırı türleri gördük. Karakter kişiselleştirmelerine önem verdiklerini ifade eden Bioware, karakterleri oyuncuyla özdeşleştirmeyi amaçlıyor. Oyun içinde karakterlerimizi çoğu yönden kişiselleştirebileceğiz. Ayrıca oyunda Loot Box sistemi olmayacak. Herhangi bir oyun avantajını parayla satın alamayacağız. Parayla kişiselleştirme için kozmetik ürünler satın alabileceğiz.

Son olarak fragmanları sizlere göstermeden önce, oyunun çıkış tarihini ve çıkış yapacağı platformları söyleyelim. Oyun 22 Şubat 2019 tarihinde, Playstation 4, Xbox One ve Microsoft Windows platformları için çıkışını yapacak. Fragmanlar fena değil gibi duruyor. Umarım güzel bir oyun bizleri karşılar. Buyurun efendim iyi seyirler:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Battlefield V Multiplayer Fragmanı Yayınlandı, Battle Royale Modu Geliyor!

Yeni Bir EA Originals Oyunu: Sea of Solitude