in , ,

Apex Legends’tan Şu Ana Kadar 16.000 Hileci Banlandı!

Titanfall serisinden tanıdığımız video oyun geliştirici şirketi Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve EA tarafından yayınlanan Apex Legends, 4 Şubat 2019’da çıkışını yapıp ortalığı kasıp kavurmuştu. Ciddi oyuncu sayılarına ulaşan başarılı yapımdan, yapılan açıklamalara göre şimdiye kadar 16.000 oyuncu hile kullandığı gerekçesiyle kalıcı olarak banlandı.

Apex Legends, Titanfall’ın başarılı mekaniklerini diğer battle royale oyunları Fortnite ve PUBG’nin özellikleri ile harmanlayıp bizlere mükemmel bir şekilde sunmayı başaran bir yapım. Bu oyunların özelliklerini kendinde toplayan yapım, birde ücretsiz olarak sunulunca piyasanın gözde isimlerinden olmayı başardı. Oyun ilk çıktığı gün, 2.5 milyon kullanıcı tarafından oynandı ve 600 Bin maksimum eş zamanlı kullanıcı sayısına ulaştı. Bu büyük başarının arkasında, farklı oyunların mekaniklerini en iyi şekilde toplayıp harmanlaması, arcade ve oldukça rekabetçi bir oyun yapısı, belli bir ücrete sahip olmaması ve oyun içi satın alımların hiç bir şekilde üstünlük sağlamaması yer alıyor. Twitch listesinde Fortnite, Leauge of Legends, PUBG gibi başarılı oyunları arkada bırakarak büyük bir ilgi gören yapım hala aynı hızla oynanmaya devam ediyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  EA'den Yeni Oyun Motoru: Project Atlas

Oyunda belirli bir raporlama sisteminin olmaması, hileli kullanıcıların çoğalması konusunda kafalarda soru işaretine neden olmaktaydı. Ücretsiz ve oyun içi satın alımların üstünlük sağlayamadığı bir oyunda en büyük risk, fazla oyuncu sayısının neden olabileceği hile kullanımı. Reddit’te Respawn tarafından yapılan açıklamaya göre, oyunun çıkışından bu güne kadar 16.000 hileci oyundan kalıcı olarak banlandı. Şimdilik bu siteden ekran kaydı ve fotoğraflar ile destekleyeceğiniz raporlamalarınızı yapımcılara gönderebilirsiniz. Respawn, tüm raporların eksiksiz bir şekilde inceleneceğini belirtiyor ve ileride oyun içi raporlama sistemini eklemeyi düşünmekte.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hearthstone’un Yeni Genişleme Paketi Rise of Shadows, 9 Nisan'da Geliyor!

Apex Legends, ilk haftasında 25 Milyon kullanıcıya ulaşıp büyük bir başarıya imza atmış durumda. Oyuncu sayısı ve popülerliği gün geçtikçe artmaya devam etmekte. Sizler Apex Legends hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apex Legends, başarılı bir yapım mı? Değerli görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Casper Excalibur G750, 8. Nesil ile Oyun Dünyasına Yeniden Giriş Yaptı!

Riot’dan İki Yeni Rework Daha: Kayle ve Morgana Yenileniyor!