in , ,

Assasin’s Creed Odyssey İçin İlk Hikaye DLC’si: Legacy of The First Blade!

Ubisoft’un popüler serilerinden Assassins Creed’in yeni oyunu Assassins Creed Odyssey, 5 Ekim 2018’de çıkışını yapmış ve oyuncular tarafından beğeni ile karşılanmıştı. Oyuna ilk eklenecek hikaye DLC’si, Legacy of The First Blade’e ait bir fragman yayınlandı ve çıkış tarihi açıklandı.

Ubisoft’un en çok satan serilerinden birisi olan Assassins Creed bizlere geçmiş zamanlarda ki suikastçilerin yaşadıkları maceraları anlatmaktaydı. Bu karakterlerden bazılarını sevmiş, bazılarına ise belki de çok fazla ısınamamıştık. Öyle ya da böyle seri kendisini sürekli ayakta tutmayı başardı ve bugünlere kadar geldi. Güncel oyun Odyssey ile, oyunun kökünde değişiklikler yapıldı. Yeni eklenen RPG öğeleri, diyalog sistemi, karakter seçimi gibi özellikler, oyunu AC serisinin dışında ayrı bir oyun olarak göstermekte ancak bu durum oyunun puanlarına etki etmiş gibi gözükmüyor. Oyunun puanı Metacritic’e göre 100 üzerinden 87. Kullanıcı skoruna baktığımızda isebpuanını görüyoruz. Kullanıcılardan oldukça düşük bir puan almış aslında Odyssey.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Downgrade Edilen 9 Oyun

Assassin’s Creed Odyssey biz oyuncuları Antik Yunan döneminde, Atina ve Peloponez arasında gerçekleşen Pelopenez Savaşı’na götürecek. Oyunda iki farklı karakterden birini yönetebileceğiz. Bu karakterlerden biri erkek diğeri ise kadın karakter olacak. Cesur spartalı savaşçılar Kassandra ve Alexios, Antik Yunan döneminde korkusuzca savaşacak. Oyunun başında bu karakterlerden hangisiyle oynamak istiyorsak onu seçeceğiz ve belirtmek isterim ki oyunun hikayesi her iki karakter için de aynı ilerleyişe sahip olacak. Yani bir karakteri seçtiğinizde diğer karakterin hikayesini kaçırmış olmayacaksınız, hikaye iki karakterimiz için de aynı şekilde tasarlanmış.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Assassin's Creed: Valhalla'da Ana Karakteri Canlandıran İsimler Belli Oldu!

Oyunun bu hikayesinin dışında haberimizin konusu olan ve yeni eklenecek hikaye DLC’si Legacy of The First Blade’de ise, yapımcılar suikastçilik kökenine yine de bağlı kalmak istedikleri için Darius adında ilk suikastçi bıçağını taşıyan karakter ile karşılaşacağız. Darius’un dost mu düşman mı olduğu henüz belli değil. Bunların yanında dlc ile birlikte oyuna yeni deniz savaşları ve yeni bosslar da eklenecek. DLC, 4 Aralık tarihinde satışa sunulacak ve fiyatı 30 dolar olacak. İşte Dlc’nin fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL Sezon Öncesi Dönemde Hayat Kurtaran 5 Sıra Dışı Rün Dizilimi

Xbox Live Gold’un Aralık Oyunları Belli Oldu!