in , ,

Assassin’s Creed Kreatif Direktörü Ashraf Ismail Ubisoft’tan Kovuldu!

Assassin’s Creed serisi ile oyun sektöründe büyük üne ulaşmış Fransız video oyun geliştirici ve yayıncı şirketi Ubisoft’ta Assassin’s Creed serisinin IV: Black Flag, Origins ve Valhalla oyunlarında kreatif direktörlük görevini üstlenmiş Ashraf Ismail, Ubisoft’tan kovuldu. Detaylar haberimizde.

Ashraf Ismail Neden Kovuldu?

Evli olan Kreatif direktör Ashraf Ismail‘in iş statüsünü kullanarak kadın hayranlarıyla ilişki yaşadığı ve evli oluğunu gizlediği ortaya çıktı. Bu olaylardan sonra kreatif direktörlük görevinden çekilen Ashraf, kişisel nedenlerden dolayı görevini bıraktığını açıklamıştı. Ismail, Ubisoft tarafından açılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından görevinden tamamen uzaklaştırılarak Ubisoft’tan da kovuldu. Ubisoft, soruşturmanın gizli olduğunu ve detaylarının paylaşılmayacağını açıkladı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Casper Excalibur G750, 8. Nesil ile Oyun Dünyasına Yeniden Giriş Yaptı!

Ubisoft, son dönemlerde yoğun bir şekilde şirketten ayrıma durumlarıyla karşı karşıya kalmış durumda. Bundan önce şirket içi cinsel taciz, mobbing ve ahlaksız davranışlar ile gündeme gelen şirketten Splinter Cell serisinde büyük emeği bulunan Maxime Beland, Ubisoft Kanada yönetim müdürü Yannis Mallat, kreatif ekip lideri ve çoğu projede söz sahibi olan Serge Hascoet gibi büyük isimler ayrılmıştı. Bu ayrılıkla beraber şirket düzen kaybetmeye devam ediyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PintiPanda Hapis Cezası İstemiyle Mahkemelik Oldu

Siz bu ayrılıklar ve Ashraf Ismail‘in bu durumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Control: AWE Genişleme Paketinin İlk 15 Dakikası Yayınlandı!

EA Access ve Origin Access’in İsmi EA Play Oluyor!