in , ,

ASSASSIN’S CREED ODYSSEY TANITILDI!

Ubisoft’un en başarılı serilerinden biri olan Assassin’s Creed serisi, son oyunu olan Origins’in büyük başarısından sonra bomba gibi bir oyunla geri dönüyor. Ubisoft, yeni oyun Assassin’s Creed Odyssey’i resmi Twitter hesabından ”See You At E3” yazarak bizlere duyurmuştu. Bizler de Ubisoft konferansında oyunu görmek için heyecanlanmıştık. İşte o gün geldi çattı. Ubisoft E3 2018 konferansında biri oynanış diğeri sinematik olmak üzere iki adet fragman yayınladı.

Assassin’s Creed Odyssey biz oyuncuları Antik Yunan döneminde, Atina ve Peloponez arasında gerçekleşen Pelopenez Savaşı’na götürecek. Oyunda iki farklı karakterden birini yönetebileceğiz. Bu karakterlerden biri erkek diğeri ise kadın karakter olacak. Cesur spartalı savaşçılar Kassandra ve Alexios Antik Yunan döneminde korkusuzca savaşacak. Oyunun başında bu karakterlerden hangisiyle oynamak istiyorsak onu seçeceğiz ve belirtmek isterim ki oyunun hikayesi her iki karakter için de aynı ilerleyişe sahip olacak. Yani bir karakteri seçtiğinizde, diğer karakterin hikayesini kaçırmış olmayacaksınız, hikaye iki karakterimiz için de aynı şekilde tasarlanmış. Bu oyun diğer AC oyunlarına göre daha farklı özellikler içeriyor tabii ki. Özellikle RPG öğeleri göze çarpıyor oyunda. Diyalog sistemine özen gösterilmiş ve oyunun bu diyaloglarda yaptığımız seçimlere göre ilerlemesini istemiş yapımcılar. Detroit: Become Human’ın başarılı seçim sisteminden sonra yapımcılar yeni çıkaracakları oyunlara da diyalog sistemi ve seçim tabanlı bir oynanış eklemeye çalışıyorlar. Microsoft konferansında sürpriz olarak karşımıza çıkan Dying Light önceki oyundan farklı olarak diyalog sistemi kazanmış ve seçimlerimizin oyunun dünyasını önemli ölçüde etkilemesi sağlanmıştı. Assassins Creed Odyssey’de de bunu görebiliyoruz. Açıkçası bir AC oyununda diyalog sistemi ve RPG öğelerini sağlam bir şekilde görmek beni heyecanlandırdı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Assassin's Creed: Valhalla'nın Türkçe Dublajlı Fragmanı Çıktı!

Oyun 5 Ekim 2018’de PlayStation 4, Xbox One ve Microsoft Windows platformları için çıkışını yapacak. Origins’ten sonra tekrar yakalanan başarı, bakalım Odyssey’de katlanacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The Elder Scrolls VI Onaylandı!

Skull & Bones Tanıtıldı!