in , ,

VAY BEVAY BE ÜzgünÜzgün WTFWTF HARİKAHARİKA

Assassin’s Creed: Valhalla Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Hikayesi Duyuruldu!

Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla’yı resmi olarak 29 Nisan 2020 tarihinde duyurmuştu. 30 Nisan 2020 tarihinde ise oyuna ait sinematik bir fragman yayınlandı. Fragman sayesinde de oyunun çıkış tarihini öğrenmiş olduk.

Assassin’s Creed Valhalla Ne Zaman Çıkacak?

Assassin’s Creed Valhalla, 2020 yılının son çeyreğinde yeni konsollarla birlikte çıkacak. Assassin’s Creed Valhalla çıkış tarihi tam olarak ne zaman netleşecek bilinmiyor.

Assassin’s Creed Valhalla Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Assassin’s Creed Valhalla ön siparişe açıldı. Ön sipariş verenlere özel olacak şey ise “The Way of the Berserker” görevi. Ön siparişe açılan sürümler ve Türkiye fiyatları:

 • Standart Versiyon: 269,00₺

Standart Assassin’s Creed Valhalla deneyimi.

 • Gold Edition: 449,00₺

İçeriğinde ana oyun ile Sezon Kartı bulunmakta. Sezon kartı ile yeni ülkeler, donanımlar, silahlar ve özel içeriklere erişim kazanılacak.

 • Ultimate Edition: 495,00₺

İçeriğinde ana oyun, Sezon Kartı ve Ultimate Paket var. Ultimate paket sayesinde oyunun tüm ek paketlerinin yanında The Berserker Gear Paketi, The Berserker Settlement Paketi, The Berserker Longship Paketi ve Runes Seti bulunmakta.

 • Collector’s Edition: 199,99€ (Türkiye fiyatı belirtilmedi.)

İçeriğinde ana oyun, Sezon Kartı ve Ultimate Paket’in yanında 30cm kadın Eivor figürü, Sanat Kitabı, Koleksiyoncu metal kutusu, 5cm Viking Heykelciği, Soundtrack diski, 3 adet oyun içi kartpostal bulunmakta.

Assassin’s Creed Valhalla Nedir?

“Bilinmeyeni Yarat” mottosu ile yeni eserler üreten ve neredeyse tüm Ubisoft serilerinin ana geliştiricisi olan Ubisoft Montreal Stüdyoları bu yapımın da ana yapımcısı. Ubisoft Montreal Stüdyoları bu yapım için yanına 14 Ubisoft stüdyosu daha almış. Bu sayı en son çıkan Assassin’s Creed oyunu Assassin’s Creed Odyssey’de 7 idi. Sadece bu bilgiyi göz önüne alarak bile Assassin’s Creed Valhalla’nın oldukça büyük bir yapım olacağını söylemek mümkün.

Assassin’s Creed Valhalla Türkçe Dil Desteği Olacak Mı?

 • Seslendirme: İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca (İspanya), Rusça, Portekizce (Brezilya), Japonca
 • Menü + Alt yazılar: İspanyolca (Latin Amerika), Korece, Çince (Geleneksel), Çince (Basitleştirilmiş), Arapça, Tayca
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  GameX 2018 İçin Başvurular Açılmaya Devam Ediyor

Oyunda henüz Türkçe dil desteği bulunmuyor fakat 28 Nisan 2020 tarihinde Ubisoft’un resmi Türkiye hesapları açılmıştı. Yapılan ilk paylaşım ise: “Sizinle Türkçe olarak daha fazla fragman ve duyuru paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.” oldu.

Ama bu resmi hesapların Assassin’s Creed Valhalla tanıtımından bir gün önce açılması ve seslendirmesi olan fakat alt yazısı bulunmayan bazı dilleri görebilmekteyiz. Eğer bir dilin seslendirmesi varsa kesinlikle alt yazısı da vardır. Bu dilleri alt yazı kısmında göremediğimiz için oyunun Türkçe alt yazı ile gelme ihtimali bulunuyor.

Ayrıca hayranları tarafından yapılan Türkçe dublajlı fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Assassin’s Creed Valhalla Hangi Platformlara Çıkacak?

Oyun; PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One, Stadia ve PC’de de Epic Games ve Uplay platformlarına çıkacak. Ayrıca Assassin’s Creed Valhalla, yeni nesil konsolların çıkış oyunlarından bir tanesi olacak.

Assassin’s Creed Valhalla Hikayesi

Şanlı bir mücadeleye atılan Viking akıncısı Eivor olarak oyna. Erken Orta Çağ İngiltere’sini keşfederken düşmanlar üzerine akınlar yap, yerleşimlerini genişlet, egemenliğini pekiştir.
 • Sakson kaleleri ve ordularına karşı efsanevi Viking akınlarını komuta et.
 • Müthiş silahları ustaca kullanarak Vikinglere özgü savaş tarzını deneyimle.
 • Assassin’s Creed tarihindeki en fazla ölümcül düşman çeşitliliği ile kendine meydan oku.
 • Yapacağın her seçim karakterinin gelişimine etki ederken zafere giden yolu da açacak.
 • Norveç kıyılarından İngiltere krallıklarına uzanan bir Orta Çağ açık dünyası.
 • Yerleşimlerini genişleterek deneyimini kişiselleştir.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Xbox Game Pass'e Kasım Ayının Başında Eklenecek ve Çıkartılacak Oyunlar!

Viking Efsanenizi Yazın

Gelişmiş RPG mekaniği ile İngiltere genelinde kendi yolunuzu alevlendirin. Acımasız savaşlarla savaşın, ateşli baskınlara liderlik edin veya zafer kazanmak için diğer liderlerle strateji ve ittifaklar kullanın. Mücadele ve konuşmada yaptığınız her seçim, büyüklüğe giden yolda başka bir adımdır.

Destansı Baskınlara Öncülük Edin

Bir akıncı ekibine liderlik et ve Sakson ordularına ve kalelerine karşı yıldırım hızında sürpriz saldırılar başlat. Klanınız için düşman topraklarınızın zenginliklerini talep edin ve nüfuzunuzu büyüyen yerleşim yerinizin çok ötesine taşıyın.

İlkel Savaşlara Bağlanın

Siz baltaları, kılıçları ve hatta acımasız düşmanlara karşı kalkanlarınızı ikiye katlarken Viking savaşçısının acımasız dövüş stilini ortaya çıkarın. Yakın mesafeli muharebede rakiplerinizin başını kesin, oklarla bilmece veya Hidden Blade’iniz ile suikast yapın.

Yerleşiminizi Büyütün

Klanınızın yeni evi efsanenizle birlikte büyür. Yükseltilebilir yapılar inşa ederek yerleşiminizi özelleştirin. Kışla, demirci, dövme salonu ve çok daha fazlasını inşa ederek yeni özelliklerin ve görevlerin kilidini açın.

Özel Baskınlarınızı Paylaşın

Diğer oyuncular tarafından tasarlanan paralı Vikingler toplayın veya çevrimiçi paylaşmak için kendi paravanınızı oluşturun ve özelleştirin. Arkanıza yaslanın ve oyun dünyalarında arkadaşlarınızla kavga ettiklerinde ödülleri toplayın.

Ayrıca tüm Ubisoft oyunlarının bulunduğu Ubisoft+‘a da çıkış gününde eklenecek. Ubisoft+’ın güncel fiyatı ise 15 dolar.

Oyunun fragmanını beğendiniz mi? Assassin’s Creed’in bir RPG oyununa dönüşmesine nasıl bakıyorsunuz? Assassin’s Creed Valhalla çıkış tarihinde hemen almayı planlıyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Assassin’s Creed Valhalla Resmen Duyuruldu!

Ücretsiz Oyun: Amnesia: The Dark Descent Ücretsiz Oldu!