in ,

Asus G731G Oyuncu Laptop İncelemesi

Oyun Canavarı!

Günümüzde laptop sektörü önemli ölçüde büyüme yaşadı. Bu büyüme başarısının ipini teknoloji devlerinden birisi olan Asus başta çekiyor.

Son 2 yılda geliştirdiği laptop modelleri oyunculara hitap etmesiyle birlikte, oyun laptopu pazarının büyük çoğunluğuna hakim oldu.

Asus G731G modelini inceliyoruz

Asus Rog Strix G731G Özelliklerine değinecek olursak,  9. Nesil İntel İ7 9750H İşlemci, 16 GB RAM, RTX 2060 Ekran Kartı, 1 TB HDD ve 256 GB SDD sahip bir ürün.

Ekran tarafına göz attığımızda ise ROG Ailesine mensup laptoplarda olduğu gibi 144 Hz ekran ve 3 tepkime süresine sahip olan bir panel bizleri karşılıyor.

RGB Şeritler!

Ürünün en göze çarpan kısmı ise laptop altında bulunan RGB şeritler olması.

bu şeritler, 3 farklı noktaya konumlandırılmış ve oyunculara adeta görsel bir renk şöleni yaşatıyor.  Laptop üzerinde bulunan Touchpad diğer marke modelleri gibi ‘’Çıt Çıt’’ yapısına sahip değil, aksine daha yumuşak ve basma hissiyatı hissettiren bir tuşları olduğunu da belirtelim aynı zamanda.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Origin'de %85'e Varan İndirimler Başladı!

Kasanın içerisine giren çentik yapısı sayesinde laptop çok rahat bir şekilde açılabiliyor. Pek çok marka ve modellerinde laptop kapağını açmaya çalıştığınızda muhtemelen kasada yukarı kalkıyor ve laptop kapağını açmak tam bir eziyete dönüşüyor. G731G’de böyle değil, kapağı açarken kasa kesinlikle kalkmıyor. Bu konuda Asus’u kutlamak gerekiyor.

Güçlü Hoparlörler!

Ses konusunda G371G’nin kullanmış olduğu Smart Amp Technology ismini verdiği hoparlör sistemini kullanıyor ve bu hoparlörler, oldukça yüksek bir ses seviyesiyle birlikte kaliteli bir ses deneyimi sunuyor ve kesinlikle, bir bozulma olmuyor.

Saydam Tuşlar!

Klavye tarafında 20 milyon tuş ömrüne sahip, oyuna tasarımı olarak W, A, S, D gibi  tuşları saydam olarak bizleri karşılıyor. Oyuncular açısından oldukça iyi görünüyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Assasin's Creed Odyssey İçin İlk Hikaye DLC'si: Legacy of The First Blade!

İçerisinde GTX 2060 gibi güçlü bir yeni nesil ekran kartını barındıran G731G oyunlarda verdiği performans gerçekten tatmin edici görülüyor.

Işın izleme teknolojisine sahip olan RTX 2060, günümüz oyunlarında (Shadow Of Tomb Raider, Assassin’s Creed Odyssey ve Metro Exodus) yüksek ayarlarda akıcı bir performans vadediyor kullanıcılara.

Soğutma

Soğutma konusunda 3 farklı hava izalasyonu ve 2 farklı fan barındıran G731G oldukça iyi bir soğutmaya sahip aynı zamanda.

ROG tuşu üzerinden Asus ROG uygulamasına oldukça kolay bir şekilde erişebiliyor ve cihaz hakkında gerekli ayarları yapılandırabilirsiniz.

Asus G731G, 14,000 – 16,000 TL fiyat etiketine sahip, adeta bir oyun canavarı olan bu ürünü Only A Gamer olarak, siz okuyucularımıza tavsiye ediyoruz!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blast Pro Series Copenhagen 2019 Şampiyonu FaZe Clan!

https://oagtr.com/anasayfa/league-of-legend…tleri-belli-oldu/

League of Legends Dünya Şampiyonası Finalistleri Belli Oldu!