in , , ,

Atari, Bizlere Nostalji Yaşatmak İçin Geri Dönüyor

Çocukluğumuzun kahramanı Atari, bizlere büyük bir nostalji yaşatmak için Retro el konsolu ve bu el konsoluna uyumlu bir joystick ile geri dönüyor.

28 Haziran 1972’de Kaliforniya’da kurulan ve genel merkezi New York’ta bulunan Atari şirketi, dünyanın ilk oyun konsolu üreten şirketlerden birisi. Çocukluğumuzda en az bir kez Atari’nin konsollarında delilerce eğlendiğimiz anılarımız mutlaka vardır. İlk çıktığı dönemde hızlıca büyümüş ve oyun camiasında büyük bir yankı uyandırmayı başaran şirket, verdiği karar ile şimdi de bizlere Atari’nin nostaljisini yaşatmak için yeni bir el konsolu ve bu el konsoluna uyumlu bir joystick ile geri dönüyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Football Manager 2020 Epic Store’da Ücretsiz Oldu!

Amacı bizlere mükemmel bir Atari Nostaljisi yaşatmak olan Atari, bu projesinde oldukça eskisine benzeyen bir el konsolu tasarlamış. Yani konsolu elimize aldığımızda o büyük nostalji keyfini yaşayacağız gibi duruyor. Bir güzel haber daha var ki o da konsolda oynayacağımız oyunlar. Bu konsol, içinde 50 adet eski atari oyunu bulundurarak piyasaya sunulacak ve fiyatı yaklaşık 45 dolar olacağı söylenmekte. Kendisine uyumlu joystick yardımıyla, taşınabilir konsolu televizyona bağlayıp büyük bir keyif yaşayabileceğiz. Bu iki ürünün de 26 Ekim’de satışa çıkarılması bekleniyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | 7.12 Güncelleme Notları | Pangolier Kaptan Mod'a Ayak Bastı!

Atari’nin böyle bir geri dönüş yapması oldukça ilgi çekici ve güzel. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Netflix Luke Cage ve Iron Fist’i İptal Etti

Rebirth M Global Açılışına Hazırlanıyor