in , ,

Battlefield V’in Oynanış Tasarımcısı Black Ops 4’ten Banlandı

Askeri FPS denince akla gelen iki isim Battlefield ve Call of Duty, şüphesiz her sene yeni oyunlarını çıkarıp büyük bir mücadelenin içine girmekteler. Bu mücadeleler genellikle oyun satışı vs. şeklinde olurken ilginç bir haber ile bu 2 markayı da ilgilendiren kişisel bir sorun ile ilgili bilgimiz var. Battlefield V’in oynanış tasarımcısı Florian Le Bihan, Call of Duty Black Ops 4’ten süresiz uzaklaştırıldı.

Call of Duty Black Ops 4 geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirdi ve online moduna getirdiği yenilikler ve özellikle blackout modu ile oyuncuların gönlünü kazanmayı başardı. Battlefield V’in de çıkışına 1 aydan daha kısa bir süre var. Battlefield da bizlere güzel bir 2. Dünya Savaşı atmosferi sunmaya geliyor. Black Ops 4’ü oynayıp Battlefield V’i beklerken bu iki markayı da ilgilendiren çok ilginç bir haber ile karşılaştık. Florian Le Bihan, 24 Ekim 2018 tarihli gönderisinde Twitter hesabından takipçilerine Black Ops 4’ten banlandığını duyurdu. Bunla kalmayıp Florian, Treyarch’ı etiketleyip oynanış videolarını gönderdi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  NVIDIA, GeForce RTX İçin Battlefield V Bundle Kampanyasını Duyurdu!

Videoları izlediğimizde ise Florian’ın muhteşem oynayışı ile karşılaşıyoruz. Florian aynı zamanda zaten Fnatic takımında profesyonel oyunculuk yapmakta. Neden banlandığı konusunda teoriler üretmek gerekirse Florian’ın mükemmel oynayışı, oyun tarafından hile veya bot olarak algılanmış olabilir ve bu ihtimal diğerlerine göre çok daha ağır basıyor. İkinci bir teori olarak da burada marka savaşı söz konusu olmakta. Black Ops 4 geliştiricileri, Florian’ın Battlefield V’te oynanış tasarımcısı olarak görev almasının, COD markasını zedeleyecek bir hareket olduğunu düşündükleri için böyle bir müdahale yapmış olabilirler. Ancak ikinci teorinin olma ihtimalinin neredeyse 0 olduğunu düşündüğümü söylemem lazım.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mario+Rabbits: Kingdom Battle Görücüye Çıktı

Bakalım Battlefield V’in oynanış tasarımcısı ve aynı zamanda Fnatic takımında profesyonel Call of Duty oyunculuğu yapmakta olan Florian Le Bihan’ın Black Ops 4 banı açılacak mı? Siz bu banlanma olayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda görüşlerinizi belirtin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karşınızda 2018’in En İyi 6 Telefonu

LoL 8.21 Yama Notları Özeti | Ufak Tefek Dokunuşlar