in ,

Beşiktaş Esports League of Legends Akademi Takımının Ana Sponsoru Tink (Teknoloji ve İnsan Koleji) Oldu

Dünyada bir ilki gerçekleştirerek Espor şubesi kuran ilk spor kulübü unvanını alan Beşiktaş JK League of Legends ile sezona giriş yapıyor. 2019 yılında Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde mücadele edecek olan Beşiktaş Esports, yaptığı sponsorluk anlaşmalarıyla güçlenmeye devam ediyor. Takım yönetimi Türkiye’nin odağı insan olan ilk ve tek teknoloji koleji Tink ile anlaşma imzalayarak gücüne güç kattı.

Yapılan bu anlaşma kapsamında Beşiktaş Esports’un League of Legends Akademi Takımı‘nda yer alacak oyunculara; yazılım ve girişimcilik konusunda yetkinlik kazandırarak 21. yüzyıla hazırlayan Tink ile eğitim hayatlarını da profesyonel kariyerleri ile aynı anda sürdürme imkanı sağlayacak.

Yapılan bu anlaşmaya ilişkin görüşlerini paylaşan Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, “Beşiktaş olarak espor branşına yatırım yapan dünya çapında ilk spor kulübüyüz. Günün gerektirdiği, gelecek için de daha da iddialı gelen Espor’a yatırım yapmaya devam ediyoruz. Diğer branşlarımızda olduğu gibi burada da hem sportif başarıları, hem de güçlü işbirlikleri ile hedeflerimizi her zaman yükseğe koyuyoruz. İnanıyorum ki 2018 yılında olduğu gibi, 2019 yılında da Espor takımlarımız güzel başarılar kazanacak” dedi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL: 8.14 Yama Notları

Teknoloji ve İnsan Koleji’nin Kurucusu Zeynep Dereli ise, “Geleceğin teknoloji okuryazarlarını ve girişimcilerini yetiştirmek amacıyla kurulan Tink, Beşiktaş Espor Takımı ile yaptığı bu önemli anlaşma ile geleceğin mesleklerinden olan Esporculara profesyonel hayatlarının yanı sıra eğitim hayatlarını da devam ettirme imkanı sağlıyor. Tink’li öğrencilere de Esporu tanıma ve kendilerini geliştirme yolunu açıyor. Sporu ve geleceği desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Telltale Geri Dönüyor!

Beşiktaş Esports League of Legends Akademi Takımı bundan böyle antrenmanlarını Teknoloji ve İnsan Koleji’nin Sancaktepe kampüsünde, kendileri için özel hazırlanan antrenman odasında gerçekleştirecek. Lise çağındaki Espor oyuncuları ise Tink’in sağlayacağı Espor bursu ile eğitim hayatlarına devam edebilecekler. Oyuncuların profesyonel Espor kariyerleri ile eğitimlerini eş zamanlı olarak devam ettirebilmesi adına çok büyük bir fırsat oluşturan Tink, Esporculara çok yönlü bir gelecek sağlamak için burada çok önemli bir rol oynayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NCSOFT’tan RPG’yi Mobile Taşıyan Hamle Aion: Legions of War

Black Desert Online Xbox One’a Geliyor!