in , ,

Beşiktaş Espor’un Yıldız Oyuncusu Esporu Bıraktığını Açıkladı!

Türkiye’de esporun ilk yıldızları yıllar geçtikçe oyunu bırakmaya başlıyor. Kimisi hayatına yayıncı olarak kimisi eğitimini kaldığı yerden bitirmek üzere espora veda ediyor. Bunlara örnek olarak bu sezon başında oyunu Elwind ve Thaldrin’i verebiliriz. Espor sevenleri büyük bir üzüntüye boğan oyuncu yazısında espordan ve izleyicilerinden kopmayacağını tam tersine daha çok izleyenlerle aktif olacağını belirtti. Şimdi ise kış mevsiminin sempatik yıldız üst koridor oyuncusu espora veda ettiğini açıkladı.

Türk üst koridor oyuncusu Uğur “Panky” Taş, espor kariyerine 2014’te başlamıştı. İlk takımı olan Bİg PLays Incorporated’ten sonra ANT Gaming ve sırasıyla OH Çilekler, ÇİLEKLER, Team Aurora, HWA Gaming, Team AURORA, Dark Passage ve Beşiktaş Esports’ta forma giydi. Kariyeri boyunca büyük bir sıçrama yakalayamayan oyuncu geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile takipçilerini üzdü.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Türkiye'nin Gururu, TSM'in Yıldızı Neler Yapıyor?

Panky espora veda ettiğini Twitter’dan attığı bir Tweet ile takipçilerine açıkladı. Son zamanlarda Twitch’te açtığı yayınlar ile takipçi toplayan ve samimi kişiliği ile gönüllerde taht kuran oyuncu veda için böyle bir Tweet atarak böyle bir açıklamada bulunmuştu:

Solid Tayfa Selam,

Hiçbir zaman rolümün “en iyisi” olmadım yada çok “hırslı” bir oyuncu olmadım veya “çok çalışkan” ama kendimce çok fedakarlık yaptım. Uzun süredir yaşadığım bir takım sağlık sorunlarını hep erteliyordum çünkü espor benim için bir tutkuydu. Sizlerle bir arada olmak o sahneye çıkıp taraftarların bağırışlarını duymaktan daha çok keyif aldığım bir şey yok, olacağınıda sanmıyorum. Fakat artık kendime vakit ayırmak, sağlığımla ilgilenmek durumundayım. Profesyonel oyunculuk kariyerimi noktalıyorum. Bu demek değil ki sizlerden, espordan kopuyorum. Aksine sizlerle daha çok bir arada oluyor olacağım. Fazla uzatmak istemiyorum çünkü benim için hiç kolay bir karar değil. Yazarken bile vazgeçebilirim. Bugüne kadar formasını giydiğim tüm takımlara, takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bana sağlığımla alakalı destek olmayı teklif eden Bora Koçyiğit abim başta olmak üzere bunca sene beraber çalıştığımız tüm Riot Games ekibine teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin (Panky Out).

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Film Tadında Fragman İle Karşınızda: Spider-Man!

Panky’nin espor kariyerini noktalayarak yayıncılığa başlanacağı ön görülüyor. Yayıncılıkta insanlara eğlenceli, komik ve öğretici anlar yaşatan oyuncu; aynı zamanda Twitch platformunda 2000 kişilik iyi bir izlenme sayısı yakalamış oldu.

MSI 2019 Yarı Final Karşılaşmaları Belli Oldu!

CS:GO 15 Mayıs 2019 Güncellemesi