in , ,

Bilim Kurgu Temalı Pragmata PlayStation 5 Etkinliğinde Duyuruldu!

11 Haziran 2020 Türkiye saati ile 23.00’da gerçekleştirilen PlayStation 5 The Future of Gaming etkinliğinde, Japonya merkezli çok uluslu popüler video oyun geliştirici şirketi Capcom tarafından geliştirilecek bilim kurgu temalı Pragmata adlı yeni oyun duyuruldu. Detaylar haberimizde.

Dün gerçekleşen PlayStation 5 özel etkinliği The Future of Gaming’de birçok oyun duyuruldu. Bu oyunlardan bazıları başka serilere aitken bazıları ise yeni IP dediğimiz daha önce hiç duymadığımız ve ilk defa gördüğümüz oyunlardı. İşte Japonya merkezli ünlü video oyun geliştirici şirketin Resident Evil 8: Village’den sonra gösterilen ikinci oyunu yeni IP’lerden birisiydi. Bİlim Kurgu ağırlıklı bir temaya sahip olan yeni oyun Pragmata, duyuruldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Bilim Kurgu Aksiyon Oyunu Returnal PS5 İçin Duyuruldu!

Oyunun duyuru fragmanında, insanların olmadığı ve gelecekte geçen fütüristik bir dünyada özel bir teknolojik kıyafet giyen karakterimizi gezerken görüyoruz. Karakterimiz birden tarayıcı gibi bir cihazı kullanarak bir kızın görünmesini sağlıyor. Kızın yanında da hologram şekline bir kedi beliriyor ama kızın fiziksel bir forma sahip olduğunu söyleyebiliriz çünkü videonun sonunda teknolojik kıyafet giyen adam kızı da alarak Dünya’dan Ay’a gidiyor ve kızın ”Bu neydi?” sorusuna ”Özgürlük” yanıtını veriyor. Oyun grafiksel olarak oldukça kaliteliye benziyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Remedy'den Yeni Bir Oyun: Control

Capcom tarafından geliştirilecek Pragmata, 2022 yılında piyasaya çıkacak. Oyunun çıkmasına daha çok olsa da çıkışından 2 yıl önce ilgi çeken ve meraklandıran bir fragmanın bizlere gösterilmesi oldukça heyecan verici.

Siz Pragmata hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyu anladınız mı? Oyunu merak ediyor musunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GhostWire: Tokyo’nun Oynanış Fragmanı PlayStation 5 Etkinliğinde Gösterildi!

Yeni Bilim Kurgu Aksiyon Oyunu Returnal PS5 İçin Duyuruldu!