in ,

WTFWTF

Bilmeniz Gereken Her Şey ve Tüm Detaylarıyla GameX 2019 Rehberi!

Eylül ayının ilk haftasında gerçekleşecek Türkiye’nin en büyük oyun ve eğlence fuarlarından biri olan Gamex için geri sayımın sonlarına geldik. Fuarın detaylarına, fuarda gerçekleşecek eğlence ve etkinliklere buyurun hep beraber göz atalım!

Her şeyden önce lojistik. Fuar nerede, ne zaman, biletler ne kadar?

“Abi bence işe biletlerden başlayalım, ne kadarlar ve nereden alıyoruz?”

Buraya tıklayarak bilet satın alabilirsiniz. Bilet fiyatları ise hafta içi tek günlük 20TL, hafta sonu tek günlük 25TL, kombine 70TL ve VIP 150TL şeklinde.

GameX 5-8 Eylül tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ni buraya tıklayarak haritadan görebilirsiniz!

Fuar ziyaret saatleri ise şu şekilde:

5 Eylül Perşembe: 10.00 – 18.00

6 Eylül Cuma: 10.00 – 18.00

7 Eylül Cumartesi: 10.00 – 18.00

8 Eylül Pazar: 10.00 – 17.00

İçeriye Nasıl Gireceğiz:

Fuar ziyaretçilerine SMS ile gönderilen bilet ve QR kodlar kişiye özeldir ve tek kullanımlıktır.

Ziyaretçiler, akıllı telefon/tablet ekranından ya da dijital biletin kağıda basılı halinden QR kod okutularak geçiş yapabilirler. Bir kez okutulan bilet ikinci defa geçerli değildir.

Fuara giriş biletleri yalnızca tek seferlik giriş sağlar. Fuar alanından ayrılan ziyaretçilerimiz, tekrar giriş yapamayacaklardır.

Lojistik Tamamsa Sıra Sende Cosplayer Kardeşim!

“Hoş kostümlerim var, GameX’e de biriyle gelmek istiyorum ama nasıl olacak bu iş” diyorsanız hemen anlatalım.

Yapmanız gerekenler ve Kurallar GameX Ekibi Tarafından Şu Şekilde Sıralanmış:

 1. Yarışmaya katılan herkesin giriş bileti satın almış olması gerekmektedir. Yarışmaya katılmaya hak kazananlar VIP girişten sıra beklemeden içeri alınacaklar.
 2. Daha önceden herhangi bir etkinlikte dereceye girmiş bir kostüm ile yarışmaya katılanlar otomatik olarak diskalifiye olur.
 3. Yarışmaya herhangi bir anime, manga, oyun, film, çizgi roman ya da kitap karakteriyle katılınabilir. Orijinal(kendi yarattığınız) karakterler kabul edilmeyecektir.
 4. Katılımcıların, yarışmaya katıldıkları kostümün en az %60’ını kendilerinin yapmış olması gerekmektedir.
 5. Bireysel Cosplay yarışmasında maksimum sahne süresi 2 dk’dır.
 6. Grup Cosplay için maksimum sahne süresi 4 dk’dır.
 7. Grup Cosplay yarışmasında grup adına ön başvuru, check-in, iletişim işlemleri için 1 kişi seçilmelidir. Kayıt esnasında seçilen kişinin bilgileri verilmelidir.
 8. Grup Cosplay yarışmasında yarışmacı sayısında bir sınır olmamakla beraber belirlenen ödül kişi sayısına göre değişmeyecektir.
 9. Sahne şovuna evcil hayvan getirilmesi yasaktır.
 10. Bireysel ve Grup Cosplay yarışmalarında, sahne şovu esnasında yanıcı, parlayıcı, patlayıcı ve sahneyi kirletecek ekipman kullanımı yasaktır.
 11. Ödül Havuzu, geçmiş yıllardaki yarışmaların üzerine koyarak daha büyük ve geniş içerikle karşınızda olacak. Beklemede kalın.

Yaş kuralı: 15 yaşından küçükler yarışmaya katılamaz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Zombie Driver HD Ücretsiz Oldu

Bu konularda bir anlaşmaya vardıysak kayıt formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz! Yarışmanın son kayıt tarihi ise 2 Eylül.

İçerde Neler Olacak?

“Neler olmayacak ki” diyerek soruyu cevaplayıp geçmek ayıp olur o yüzden buyurun içeride neler olacağını beraber listeleyelim:

Espor Turnuvaları:

Ülkemizde gelişmekte olan Espor’a geçmişten günümüze birçok katkı sağlayan GameX, katılımcı stantları içerisinde espor turnuvaları da gerçekleştirecek.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Cyberpunk Temalı Yeni Oyun Gamedec Duyuruldu!

Cosplay Yarışması:

Yukarıda tüm detaylarından bahsettiğimiz Cosplay Yarışması fuarın son iki günü içerisinde gerçekleşecek.

Geek Bazaar:

Geek Bazaar, katılımcıların el yapımı ürünlerini sergilediği bir alandır. Bu alandaki stantlarda sevdiğiniz Oyun, TV, Film, Manga, Anime kahramanların figürlerini, aksesuarlarını veya tişörtlerini bulabilecek; potionlarla canınızı ve mananızı doldurabileceksiniz.

Geek Bazaar’da yer almak istiyorsanız başvuru için buraya tıklayabilirsiniz!

Drone & Robot Yarışları:

GameX 2019’de Drone ve Robot yarışları da ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Dev alanlarda yapılacak olan Drone Yarışlarının yanısıra arenalarda yapılacak olan Robot Yarışları ile de görsel bir şölene şahit olacaksınız.

Indie Oyun Alanı:

Bağımsız, finansal desteği olmadan oyun geliştiren ekiplerin alanı olan Indie bölgesinde kendi yapımlarını sergileyen birçok ekiple karşılaşmak mümkün. Alan içerisinde yeni çıkmış veyahut henüz çıkmamış oyunları herkesten önce deneme fırsatı bulabilir ve geliştiricilerle tanışabilirsiniz!

Küçük not: Indie alanında bulunacak geliştiricilerden biri de benim, Buried Alive standına gelip selam vermeyi unutmayın!

Konferanslar:

Geçtiğimiz senelerde Oyunder’in katkılarıyla, oyun sektörünün merkezindeki insanlarla yaptığımız söyleşileri daha da ileriye taşıyarak; daha büyük bir alanda, daha geniş konularda sizlerle buluşturacağız. Oyun geliştiriciler, streamer/youtuberlar, E-spor takımları ve oyun şirketlerinin yanı sıra çizgi roman çizerleri, yazarlar ve iş dünyasının ileri gelenlerinin deneyimlerini dinleyip, onlarla tanışma ve sorularınızı sorma imkanı bulacaksınız.

 

 

 

 

 

 

https://oagtr.com/anasayfa/internet-uzerind…merasi-kapaniyor/

İnternet Üzerinde Yayın Yapan En Eski Web Kamerası Kapanıyor!

LOL Karakterlerinin Mevkilerine Ne Kadar Hakimsin?