in , ,

Birçok EA Oyunu ve EA Access Steam’e Geliyor!

Amerikalı dev video oyun geliştirici ve yayımlayıcı şirketi Electronic Arts, Steam ile yaptığı anlaşma sonucunda oyunlarını ve EA Access abonelik servisini Valve‘ın oyun mağazası ve kütüphanesi olan Steam‘e getiriyor. Detaylar haberimizde.

Electronic Arts, uzun yıllardır kendi oyunlarını özel olarak kendi platformu olan Origin‘de piyasaya sürüyordu ve oyunların büyük bir kısmı Steam platformuna gelmiyordu. Yapılan son anlaşmalara göre 25 adetten fazla EA oyunu, EA Acces ile birlikte Valve’ın popüler oyun mağazası ve kütüphanesi olan Steam’e geliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Drawful 2 Steam ve Epic Store'da Ücretsiz Oldu!

Şu anda Bioware’in geliştirdiği Dragon Age oyunları, Crysis ve birkaç Need for Speed oyunu ve Unravel ve Plants vs Zombies: Battle for Neighborville gibi indie yapımlar da Steam üzerinde yer almakta. Ayrıca 5 Haziran’da çıkacak Command & Conquer Remastered Collection’da Origin’in yanında Steam’de de çıkış yapacak.

Electronic Arts’ın özellikle AAA oyunları Battlefield 5, FIFA 20, The Sims 4 ve Apex Legends’ın akıbeti ise tam olarak belli değil. EA Access sayesinde abone olan kullanıcılar kütüphanede yer alan yaklaşık 50 oyuna erişim sağlayabilecek. Electronic Arts’ın yaptığı bu anlaşma sonrası Origin’de aktif kalmaya devam edecek ve EA, oyunlarını hem Steam’e hem Origin’e çıkaracak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Pikuniku Epic Store’da Ücretsiz Oldu!

Henüz çıkışı ile ilgili bir bilgi mevcut değil ancak 11 Haziran‘da gerçekleşecek EA Play Live 2020 etkinliğinde resmi açıklama yapılması bekleniyor. Çıkış tarihi şimdilik ”çok yakında” olarak belirtilmiş durumda. Siz EA ve EA Access hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nimo tv lolespor

Vadinin Yıldızları Nimo TV’de!

NBA 2K20’den ABD’de Irkçılığa Karşı Düzenlenen Protestolara Destek!