in ,

Blizzard Heroes of The Storm İle Olan Bağını Koparıyor mu?

World of Warcraft ve Diablo serisinden tanıdığımız Kaliforniyalı popüler oyun geliştirici şirketi Blizzard tarafından geliştirilen ve ilk olarak piyasaya 2 Haziran 2015’te çıkan moba oyunu Heroes of The Storm, Blizzard’ın açıklamasına göre artık eski desteği almayacak. Yapılan açıklamaya göre, yapımcılar farklı projelere yönlendirildi.

Heroes of The Storm çıktığı yıllarda dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştı. Rakipleri Dota 2 ve Leauge of Legends karşısında o dönemler büyük bir başarı yakalayan oyun, yavaş yavaş sönmeye başlamış ve üstündeki ilgi maalesef kaybolmuştu. Dota 2 ve Leauge of Legends’ın başarılı güncellemeleri ve politikaları sayesinde gün geçtikçe kitlesini arttırmayı başarmış ve Heroes of The Storm bu olayların altında kalmıştı. Blizzard, Moba evrenindeki yerini kısa bir sürede kaybetti ancak azda olsa kendine has bir kitlesini hala korumakta. Gerek Blizzard’ın diğer projeleri gerek yoğun çalışma tempoları yüzünden olsa gerek ki Blizzard’ın açıklamasına göre Heroes of The Storm yapımcılarından bazıları farklı projelere alındı. Oyunun E-Spor turnuvaları da iptal edildi. Yeni CEO J. Allen Brack’in kararları bu yönde. Bunlara rağmen oyuna güncellemeler ve yeni karakter ekleneceğini de açıklayan Blizzard, Heroes of The Storm üzerindeki desteğini yavaş yavaş çekiyor gibi gözüküyor. Açıklama yazısının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  2020 Steam Cadılar Bayramı İndirimleri Ne Zaman?

Sizler Heroes of The Storm’u seviyor muydunuz? Sizce Heroes of The Storm üzerinden bu desteğin kalkması gerekli miydi? Haber hakkında görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzün En İyi 9 Bulmaca İçerikli Oyunu

H1Z1’in Yapımcılarından Yeni Bir Battle Royale Oyunu: PlanetSide Arena