in , ,

Bluehole, PUBG’deki AFK-Farming olayına el atıyor!

Playerunknown’s Battlegrounds‘da son zamanlarda oyun içerisinde birçok AFK görmek mümkün. Özellikle 18. Hafta Güncellemesiyle beraber gelen ve Steam topluluk pazarında yüksek fiyatlara satılabilen oyun içi aksesuar ve kasalardan sonra. (300$ değerinde etekler mesela) Ödüllendirilmek için sadece sunucuya dahi girmek yeterli olunca, oyuncular kolay paranın peşini bırakmıyor.

Ama dediğimiz gibi, bu durum oyun içerisinde sürekli AFK oyunculara rastlamamıza sebep oluyor. Birkaç oyuncunun AFK olması sizi pek etkilemese de, bazıları öyle düşünmüyor. Bu durumun oyun deneyimini etkilediğini düşünüyor, özellikle de birçok AFK oyuncu sizin oyununuza katılacak olursa. Bu durumdan haberdar olan oyunun geliştirici stüdyosu Bluehole da, bu duruma el atmaya hazırlanıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Rules of Survival Steam Mağazasında Yayımlandı!

PAX West 2017‘de PC Gamer‘a röportaj veren Chang-Han Kim PUBG Yapımcısına bu durum soruldu. Kim, problemin farkında olduklarını ama PUBG’deki AFK-Farmer’ların sayılarının düşük olduğunu belirtti. Ekip, AFK-Farming olayına, iyice yaygınlaşmadan el atmak üzere fikirler üretmeye başlamış. Yani ya ödüllendirilme sistemi değişecek, ya da AFK oyuncular için yeni bir sistem gelecek. Gelişmeler oldukça sitemizde yazacağız.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Atmosferik Korku Oyunu Black Mirror Tekrar Geliştiriliyor!
[interaction id=”59532b2c4649b4e34eadd633″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anime İncelemeleri #9 – Black Bullet

CD Projekt Red, The Witcher 3’ün Geliştirilme Aşamasından Derlediği Komik Bir Video Yayınladı