Sanal gerçekliğin yaşamımız ile bir olmaya başladığı şu dönemde bu alana doğru tonla atılım görüyoruz. Eğitimde, oyun sektöründe, turizmde hatta mimarlık gibi alanlarda bile sanal gerçekliğin izlerini sık sık görmeye başladık. Bu teknolojinin gelişmesiyle talebin ve buna bağlı ihtiyaçların artması sonucu geliştiriciler ellerindeki malzemeyi bu teknoloji ile donatmaya başladı. Şimdiye kadar oynadığımız yığınla oyuna sanal gerçeklik özelliğinin geldiğini görüyoruz. Bu oyunlara yeni eklenenlerden birisi de bir çoğunuzun bildiği Borderlands 2.

Borderlands serisinin 3. oyununun geliştirildiği geçtiğimiz aylarda duyurulmuş olup yayınlanması için Eylül 2019 civarında bir tarih beklentisinden söz edilmişti. Serinin sevenleri yeni oyun hakkında bir haber için yanıp tutuşurken Borderlands 2 VR tanıtımı hiç beklenmedik bir hamle olmuş gibi gözüküyor ama tanıtım videosuna bakınca oyunun sanal gerçeklik versiyonuna bir hayli özenildiğini söyleyebiliriz. Oyunun VR versiyonunun yayınlanmasındaki bir diğer etken de 13 Ekim’in PlayStation VR’ın çıkışının 2. yıl dönümü olması.

PlayStation VR üzerinden oynanabilecek olan Borderlands 2 VR’ın, 14 Aralık’ta çıkış yapması bekleniyor. Güncel olarak PlayStation Store’dan ön siparişi verilebilen oyunun ön sipariş fiyatı 49.99 dolar.

Borderlands 2 VR’ın tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz: